Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tarthatok-e az autómban...

Tarthatok-e az autómban önvédelem céljából baltát/fejszét?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 01:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémben van katonai gumibot,sokkoló,és vipera.

És mindezt átcipeltem Európán,mivel Angliában élek:)

Hogy tarthatok-e?

Itt tuti nem,de nem érdekel.

2013. márc. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
A balta, fejsze nem illegális, miért ne tarthatnál. Én is tartok viperát a kocsimban és szintúgy szarok rá, hogy nem szabad.
2013. márc. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Én balta/fejszét nem tartanék több okból:

-nagy

-lassú(ha valaki kicsit is tud verekedni, az tudja, hogy ha lesújtasz vele, és ő félrelép, neked nem lesz esélyed második ütésre)

-könnyen gyilkolhatsz vele.

Igaz, hogy illegális, de vipera:

-Kicsi

-könnyen rejthető

-gyors

-Combra vagy testre ütve egészen könnyen lenullázható az ellenfél(bár nem úgy működik a vipera, hogy "kicsapom, oszt' odabas*ok vele)

Esetleg, ha jobban el vagy eresztve anyagilag, akkor gázpisztoly, mert hordhatod legálisan engedéllyel, és jó eséllyel beszarik az illető, ha előrántod.

2013. márc. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

addig, amíg nem ellenőrzik a kocsid, addig igen.

ha bebuksz egy ilyen típusú ellenőrzésbe, akkor jön a gond...eljárás közben rájössz, hogy nem.

2013. márc. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél egy gázpisztolyt, attól beszarik egyböl minden útszéli suhanc!
2013. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

Nekem csak egy kemény fa van a kocsiban, régebben egy földkábel darab volt.

Semmi illegális nincs benne, de ha ütök vele....

2013. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
Tarthatsz, az utasok előtt nem kell mutogatni. Én egy 9mm-es revolvert tartok az autóban, még nem kellett használni.
2013. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"-lassú(ha valaki kicsit is tud verekedni, az tudja, hogy ha lesújtasz vele, és ő félrelép, neked nem lesz esélyed második ütésre)"

Balta lassú, ok, na de a fejsze? Persze mérettől függ, de az egyik leghalálosabb fegyver. Történelem folyamán szinte minden harcszintéren megjelentek a lőfegyverek elterjedéséig. A hatásossága nem kérdőjelezhető meg.

Persze a baj, hogy nagyon halálos eszköz.

Amiért én nem tartanék kocsiban: esetleges ütközés esetén nem lenne jó, ha egy fejsze repkedne az utastérben. Ha meg máshol tartod, nehéz lenne hozzáférni, szükség esetén haszontalannak bizonyulna.

2013. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Önvédelmi célból nem tarthatsz baltát/fejszét. Ha kérdezik épp fát vágni mész az öcskösékhez.☺
2013. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

"addig, amíg nem ellenőrzik a kocsid, addig igen.

ha bebuksz egy ilyen típusú ellenőrzésbe, akkor jön a gond...eljárás közben rájössz, hogy nem."


Miért is? Bárki nyugodtan tarthat baltát a kocsijában. Ha megállít a rendőr, akkor nyilván nem azt fogja mondani a kérdező, hogy önvédelemből van nála, hanem pl. megy az apósához fát vágni. De sztem abban sincs semmi törvénybe ütköző, ha valaki önvédelemből tartja magánál. Ha rátámadnak, akkor álljon ott védtelenül, és a kocsit meg az értékeit hadd vigyék el a tolvaj cigányok?


Ebben az országban nagyon komoly lemaradásban vagyunk a magántulajdon és annak védelmének a jogi szemléletében, lásd Kesznyéten, uborkáskert...

2013. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!