Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson dugattyú csere?

Simson dugattyú csere?

Figyelt kérdés

Annyi lenne a kérdésem, hogy mire kell figyelni a dugattyú levételénél, illetve az új dugattyú felhelyezésénél. Egy új hengert+dugattyút kap a motor. Lehet baromi egyszerű, de gondoltam inkább megkérdezem, nehogy valami apróság miatt tönkretegyek valamit.


Ui.: a motor típusa s51b.



2013. márc. 23. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem árt ha van hozzá célszerszámod,amivel a csapszeget kitolod a dugattyuból és vissza.Mert ha elkezded ütlegelni,akkor kárt tehetsz benne.
2013. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ami van a csapszeg oldalánál "kis pöcök", nem tudom mi a pontos neve, azt hogyan lehet a legegyszerűbben kiszedni?
2013. márc. 23. 12:27
 3/11 szokratesz ***** válasza:
seeger (zéger) gyűrű amire gondolsz. ehhez egy speciális fogó kell. Mondjuk ki lehet szedni másként is de ahogy a kérdésedből leszűrtem, sztem ne állj neki. Meg aztán henger dugó cserekor illik a főtengelyt, csapágyakat, szimeringeket is cserélni. Egy új henger dugó hamar tönkrevágja a régi főtengelyt. Gyűrű cserekor nem kell főtengelyt cserélni.
2013. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A seegert ki lehet szedni egy rádiós fogóval is. Én a csapszeget egy átalakított csapágylehúzóval toltam ki. Kalapácsal neki ne állj! Összerakni úgy a legkönnyebb ha a csapszeget berakod 5 órára a fagyasztóba, a dugót pedig felmelegíted. A hézagolókat ki ne felejtsd!
2013. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem youtube-on simson összeszereléséről eredeti német videót. Azokon a dugattyúkon valóban seeger gyűrű van, de nekem a "segger gyűrűnek" csak az egyik "füle" van meg. Tehát nem tudom kiszedni. Azért álltam neki, mert úgy tudtam az lesz benne, aztán nagy meglepetés volt hogy hiába a seeger gyűrű fogó, nem tudom vele kiszedni. A blokkot felújítva vettem meg, a főtengely is jó, szimeringek, csapágyak is, Csak a hengert és a dugattyút akarom cserélni.
2013. márc. 23. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor az szívás ha le van törve egy darabja...
2013. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem is gyanús, hogy ez törve van. Na de mindkét oldalon? Ráadásul pont ott, ahol már felfele hajolt volna. Tehát nem tudom megfogni.
2013. márc. 23. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Az már úgy érdekesebb ha mind a 2 oldalon ugyan olyan.

Az nem lehet hogy ilyen: [link]

Mert ez a a hülye kialakítású babettához való.


Szimóhoz ilyen kéne: [link]

2013. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szokratesz ***** válasza:
Ha rúgos biztosító gyűrű van a Tiedben akkor azt egy csőrős fogóval tudod kivenni. Azonban nem tanácsos azt már visszatenni. ott új állja a helyét.
2013. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szokratesz ***** válasza:
A dugattyún van egy kis nyil jel aminek a kipufogó csonk irányába kell mutatni. Fordítva nem ajánlatos beszerelni mert a gyűrük illesztési helyzete is változik és a felömlő nyilásokba beleakadva gyűrütörés lesz.
2013. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!