Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fenntartás szempontjából...

Fenntartás szempontjából mennyire számít, hogy benzines vagy dízeles az autó? Gondolok itt az alkatrészekre, meghibásodási lehetőségekre.

Figyelt kérdés
Például használt autó vásárlásánál ezt hogyan érdemes kalkulálni? Egy benzines Suzukinál ezek "filléres" költségek, de mi a helyzet egy dízeles autóval? (Opel Astra F)?
2013. márc. 24. 18:56
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:

majd megmondom én neked mindjárt(legalábbis megijesztelek),a cikk (és több ismerősöm példája)engem sikeresen elijesztett a dízeltől: [link]

viszont az astra f ennél lényegesen olcsóbb mert régebbi rendszerű adagolója van.

2013. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy szerintem adízel jobb mert abenzineshez is pénzbe kerűl az alkatrész adízel meg legalább kevessebbet fogyaszt 30 százalékkal abenzinestől az alkatrész ár meg egyg főleg amostaniaknál mert adízelek is ínjektorosok márn
2013. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dízeles jobb:)
2013. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt odáig értem, hogy a dízeles autó jobb, fogyasztás szempontjából is. De a kérdésem is arra irányult, "kis pénzből" melyikkel jár jobban az ember. Egyszerű benzines, vagy egy régi dízeles. Aminél ha tönkremegy valami, akkor az nem pár ezer forintos tétel - ha jól sejtem. És igen, az első válaszoló linkjében elég durva összegek voltak.
2013. márc. 25. 08:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Na ha ennyire abenzines mellet vagy akkor vegyél azt úgy se hiszed ell hogy a dízel jobb és alkatrészileg sincs többe mint egy benzines és egyszerű vannak olyan linkek ahol meg abenzineshez drágább az alkatrész de te dönts de látom már eldöntötted
2013. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem el, ezért is kérdeztem meg. De ha veszek egy dízeles (mondjuk '94-es évjáratú) Opelt, ahhoz mennyibe kerülnek a lecserélendő dolgok? Gondolok itt vezérműszíjra és hasonlóakra. Mert én úgy hallottam drága, drágább mint a benzines Suzukinál...
2013. márc. 25. 18:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát egy suzukitól drágább lesz akármilyen márkájú és üzemanyag üzemeltetésű autót veszel a régi fajta suzuki swifthez a lególcsóbbak a cucmókok kivéve talán a dewoo ticohoz lehet hogy olcsóbb.

Szóval ha az alkatrész árak számítanak és a strapa bíróság vegyél egy suzuki swiftet nekem is ez volt a mostani dízel véget de munkahely váltás miat most kell a hosszú utakra a dízel így elcseréltem a kicsi kocsikat de a suzuhoz lényegesebben olcsóbb az alkatrész mint egy opelhoz :)

2013. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De speciel ezek amiket leírtál vezérmű szíj meg ehez hasonló kópó alkatrészeknek semmi köze ahhoz hogy milyen üzemanyag üzemeltetésű autóhoz veszed egyszerűen az opelhoz a márka véget drágább
2013. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi de a kérdésed amit kiírtál az maga egy picit félre értelmezhető volt :)
2013. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Szívem szerint Opelt vennék. Árba nincs nagy eltérés (szinte semmi) a dízeles Opel és a benzines Suzuki között. Viszont nálam sajnos jelen esetben a fenntarthatóság dönt, vagyis hogy melyikre kell majd a vásárlás után kevesebbet áldoznom... És ha csak pár ezer forintos eltérések is vannak az alkatrészek között, az se mindegy sajnos a mai világban. :)
2013. márc. 25. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!