Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Moped és robogó definíciója,...

Moped és robogó definíciója, részletes leírása?

Figyelt kérdés
Keresgéltem neten erről, a gyk-n is, de nem találtam eddig használható infót definícióikra, se jellemzőik részletezésére.

2013. márc. 26. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Moped minden 50ccm-et és 4kw-ot meg nem haladó de 300w-nál nagyobb teljesítményű motorkerékpár.


Robogó meg robogó. Ezen sok mindent nem tudok magyarázni. Váltó nélküli motortípus(de csak tudod hogy milyen egy robogó...) Vannak nagytestű robogók is, szóval ne minden robogó moped és nem minden moped robogó.

2013. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Azonban tudtommal a moped kategória feltétele a pedál is, hiszen ettől MOtorPEDál. Nemde? ;)
2013. márc. 26. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, én a robogókat úgy tudnám jellemezni hogy fokozatmentes automata, vagy többsebességes automata váltóval vannak ellátva. Ez az összes robogóra igaz.


Illetve egy robogónak is nagyon változó a hengerűrtartalma. Sokaknak az ilyen kis 50-es kávédarálók jutnak eszükbe, de léteznek akár 600ccm-es robogók is.

2013. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, csak régen kb Babetta környékén volt ez téma, de a Simson is moped. Egyébként már kismotornak hívják, az ötven köbcentis szörnyeket.
2013. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
moped= aminek van pedálja is pl Babetta. Segédmotor ami max 50cm3 és tervezett végsebessége max 45km/h. (pl Simson). Kismotor =125cm3! Nagymotor meg efelett! Robogó meg van 850cm3 is!
2013. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, Segédmotoros kerékpár(SMKP) a moped. És nem kell pedál rá.


"Váltó nélküli motortípus" Ez pedig manuális váltó nélküli motortípus akart lenni. (csak szokás szerint megint nem azt írtam amit gondoltam :D )

2013. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 1. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!