Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hengeremet ha felfúrato...

Simson hengeremet ha felfúratom 60ccm-re akkor mit csináljak még a motorral?

Figyelt kérdés

tehát nem szeretnék bele másik főtengelyt, még a gyári van benne sosem volt a blokk megbontva, egyszer volt a henger lehúzva! és a hengert apám esztergályos műhelyben felfúrná, csak nem lehet hónolást csinálni ott, mi baja lesz ha nem lesz meg hónolva? és valamit kellene még alakítani a hengerben felfúrás után? és mit cseréljek még? azt szeretném hogy kicsit jobban gyorsuljon

azért szerentém 60ccm-re hogy ha elkopik a henger akkor ne kelljen még eldobni, és hogy azért elbírja a főtengely is!


2013. márc. 27. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha bontatlan a blokk inkább hozzásem nyulnék

Honolás meg azért kell mert ott "ragad" meg az olaj és keni a gyűrűket

2013. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A hónolás azért kell hogy a hengerfalon maradjon olaj ami keni a dugattyút. Ha nincs hónolás sokkal nagyobb rá az esély hogy be fog sülni a motor. Bejáratós hengernél előszokott fordulni hogy egyszer-egyszer megragad. Na ez hatványozottan igaz ha nincs hónolás. Nem olyan drága az.

A 60-as hengerhez a gyújtáson is állítani kell. 1.5-1.8 mm között legyen az előgyújtás.

A karburátorba 70-75 közötti fúvókát kell rakni.

2013. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

értem köszi, csak azt nem tudom hogy hol tundám meg hónoltatni! van egy ilyen simsonos bolt itt a vásoban, majd megkérdezem hogy megtudják e csinálni a hónolást :D

és most 72-es főfúvóka van benne, mert 16N1-8-as karburátor van rajta, és abba azt írják hogy 72-es főfúvóka való! a gyújtást azt nem tudom beállítani, de van egy ismerősöm aki betudja, múltkor is ő állított rajta, de az előgyújtást azt úgy kell állítani hogy van az egész gyújtótekercs vagy az az egész akármi amire rá van rakva minden és ki kell tekerni 2-3 csavart, és lehet forgatni, azon kell állítani? vagy a megszakítón?

2013. márc. 27. 17:10
 4/15 A kérdező kommentje:
és ha azt akarom hogy 60ccm-os legyen akkor mekkorának kell lennie a henger furatának, hogy dugattyút is tudjak venni hozzá? és megvan hogy mekkora a dugattyú és még azon kívűl mennyivel kell még nagyobbnak a hengernek hogy a hőtágulás miatt ne szoruljon meg?
2013. márc. 27. 17:13
 5/15 A kérdező kommentje:
ja és ha a mostani 50ccm-hez van benne 72-es főfúvóka akkor a 75-ös kicsi lenne, nem? szerintem mehetne bele akkor 80-as is, vagy nem? én nem nagyon értek hozzá, ezért ti mondjátok meg!
2013. márc. 27. 17:18
 6/15 anonim ***** válasza:
40.50-es dugótól 60-asnak lehet nevezni. A hengerfúró pedig a dugóhoz szokta fúrni a hengert, miután megmérte, mert a megadott értékhez képest lehetnek eltérések.
2013. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
értem, tehát előszőr vegyem meg a dugót meg a gyűrűket, és akkor azt meg kell mérni és ahhoz kell kifúrni? de akkor pontosan mekkora dugót vegyek, hogy meglegyen minimum 60ccm-os vagy kicsit nagyobb? most még alapméretes a henger, de már el van kopva!
2013. márc. 28. 09:55
 8/15 anonim ***** válasza:
40.50-es dugót vegyél. Ahol hengert fúrnak, ott tudják hogy mekkora illesztés kell neki, és ahhoz fúrják a hengert.
2013. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
jó azt én értem hogy ott tudják hogy mekkorára kell fúrni, de nem szakember foglya felfúrni, hanem az apám, mert az apám esztergályos, és ahol dolgozik műhelyben ott megtudja csinálni, csak tudni kellene a méreteket!
2013. márc. 28. 14:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom hogy mennyire szokták illeszteni.
2013. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!