Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt ez a kocsi...

Mennyit fogyaszt ez a kocsi óránként, ha csak járatom a motort?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy ha csak járatom a motort mert fűtök, úgy mennyit fogyaszt a kocsi?

óránként mennyit?


2001-es évjáratú

Renault Clio

Benzines

1149 cm2



2013. márc. 27. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1 liter
2013. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kb. olyan 0.8-0.9 litert
2013. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Kevesebbre számítottam. Akkor ha járatom a motort mert fázok, az óránként 400-450 forintomba kerül. Hát van ára!

2013. márc. 28. 00:24
 4/9 anonim ***** válasza:
miért, benne laksz? miért járatod állásban ennyi ideig?
2013. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem opel astra classic 2 G autóm van 1400ccm-os motorral, 2007-es és van egy karbantartási útmutató könyve, az van bele írva hogy nem ajánlatos járatni alapjáraton, mert 5 perc járatás alatt annyi benzint fogyaszt el amivel normál esetben tudok menni 1km-ot! ja és nekem olyan a fűtésem ebbe az autóba hogy ha bekapcsolom a fűtést 2-es vagy 3-as fokozatra, akkor szemmel láthatóan megy le a víz hőmérséklete ha csak alapjáraton járatom! tehát max 1-es fokozaton lehet fűteni, mert akkor fújja a legmelegebbet, és akkor hűti legkevésbé a vízet! ja és azt is kipróbáltam hogy 90 fokos volt a víz, és bekapcsoltam 4-esre a fűtést tehát a max fokozatra, és kb 2 perc alatt lement a vízhőfok jelző teljesen! tehát teljesen lehűlt a víz 2 perc alatt!
2013. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az Octaviám 1.6-os motorral óránként 0,7-0,9 között ír alapjáraton. Meleg motorral értendő; amíg bemelegszik, az első 10 percben 1 és 2 liter között jósol.


Laikusként, de logikai alapon, ha az 1,6-os 0,8 körül eszik, akkor az 1.2-es szerintem lemehet 0,6-ra is. És az már mindjárt csak fél liter.:)

2013. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5-ös: kell nekem az a fűtésrendszer!! :D


Kiszámoltam, mert kételkedtem, és tényleg! :D 0,8 l/óránkénti álló- és 7 l/100 km átlagfogyasztást véve alapul 5 perc és 15 mp alatt eszi meg a 0,07 litert, amit amúgy 1 km-en járna el.


Ezzel együtt szerintem, az hogy "nem ajánlatos", meg hogy nem éri meg, ezt mindenki maga dönti el az adott helyzetben, annak függvényében, hogy mennyire fázik. A gyártó részéről pusztán csak némi számadatot kérünk, hogy helyesen dönthessünk. És keblemre is ölelném, ha mellékelne néhány grafikont is, hogy miként változik az állófogyasztás mondjuk -30 és +40 Celsius fok között.:)

2013. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4-es, nem lakom autóban :D csak olyan a munkám, hogy sokat várakozom a kocsiban! Próbálok spórolni az üzemanyaggal, mint mindenki. Ezért kérdeztem.
2013. márc. 28. 11:54
 9/9 anonim ***** válasza:

érdekes, kevesebbet tippeltem volna. 1.5 dCi motor pl. 0.5 l/h, de a VW 1.9 PDTDI is megáll0.6l/h-nál:)

igaz, ezek dízelek!!!

2013. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!