Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125/50 motor "legálisan"?

125/50 motor "legálisan"?

Figyelt kérdés
Ha van egy 125-ös 2t endurom, de meg tudom oldani, hogy a hengerére rányomassák, hogy 50cc, és az adattáblán meg a papírokon is 50cc van, akkor a rendőr csak a hangja alapján megbüntethet, vagy van olyan, hogy elküld valahova, és ott szétszedik a motort, és rájönnek, hogy nem 50-es...

2013. márc. 31. 19:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Yamaha DT125-re gondoltam, tudom, hogy sokan használják 125/50-be, de én "tejes biztonságot" szeretnék.
2013. márc. 31. 19:06
 2/7 A kérdező kommentje:
JA, ÉS AZT KIHAGYTAM, hogy a rendőri ellenőrzés úgy történik, hogy a megengedett 40 km/h-s sebességgel állít meg, szóval abba nem köthet bele...
2013. márc. 31. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Helyszínen nem tudják megmondani, főleg ha a típust gyártják 50cc3-al is. Beküldenek kivizsgálásra, ahol viszont rögtön kiderül a csalás.


Utána jön a következő:

- egy évre eltiltanak jogosítvány nélküli közlekedésért.

- biztosítási csalásért eljárást indítanak ellened.

- okirat hamisításért eljárást indítanak ellened.

2013. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy 80-asnál még jáccadozhatsz,de a 125-ös és a 50közt méretbeli különbségek vannak és nagyon megszívhatod,mert erre jobban rá vannak állva mintha csak egy 50-est tunningolsz.

Ha csak földúton használod akkor szerintem tök mindegy....akkor pappírok nélkül is mehetsz,csak annyi hogy ne érjenek utol.Nálunk néha mennek földútra normál autóval de ha üldöznének egy robogóval ott lehet őket hagyni ha ügyes vagy és a robogó is jó és nem rohad le út közben :)

2013. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

3. válaszadó, az engedély nélküli gépjárművezetés kimaradt :) (mert gondolom a kérdezőnek nincs A1-es jogsija)


Az eltiltást időtartama meg úgy tudom változó.

2013. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van egy ismerősöm, volt neki egy DT125-je és ő is 50-esként használta, valahol a blokkra rá van írva hogy 125 és ott azt a részt lecserélte rajta olyanra amire az van ráírva hogy 50ccm, és van a kormány és ott a nyakon is lecserélte a cimkét olyanra amire az van írva hogy 50ccm-es, és hát úgy használta kb 1 évig utána eladta
2013. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fenti büntetések mellett kimaradt még azt is, hogy természetesen a vizsgálat és a tárolás/elszállítás díját is neked kell kifizetned, ha bebizonyosodik, hogy nem 50-es a géped.

Különösebb indoklás nélkül is kötelezhet a rendőr vizsgálatra, akár ott a helyszínen leszállíthat a motorról, hívhatja a trélert ami elviszi a mocidat (természetesen jegyzőkönyvet készítenek róla, hogy az a te motorod, és átadtad nekik), és majd értesítenek az eredményről.

Ha olyan a rendő, akkor kivárja a 30 napot, és akkor egyhavi tárolási díjat fognak legombolni rólad. A 125-ös pedig annyival nagyobb henger, mint egy 50-es, hogy azt még én is, laikusként is kiszúrnám.

2013. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!