Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CL 500-as Mercedesre (2001-200...

CL 500-as Mercedesre (2001-2003) ha ráköltünk 1-1,5 millió forintot vásárláskor, minimalizálhatjuk az esélyt, hogy lerobbanjon valahol a semmi közepén?

Figyelt kérdés
Magyarul ér valamit ez a felújítás, vagy meg sem fogja az autó érezni, és megbízhatatlan "vacak" marad?

2013. márc. 31. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
elvileg minimalizálod, gyakorlatban meg teljesen bizonytalan tudod jól. Inkább ne költs rá semmit, lépj be az Autóklubba és ők bármikor mennek érted segíteni.
2013. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De pont az lenne a lényeg, hogy legyen egy hosszú távra is alkalmas utazóautó, mely bárhova elvisz - és vissza is hoz.


Havonta kétszer-háromszor is elszállíttatni tréleren kicsit idegörlő lenne...


Nem a költségek zavarnának, hanem maga a fölösleges procedúra.

2013. márc. 31. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Mercedes-em van, CLK, de mint egy Svájci óra. Nem fog lerobbanni, ne aggódj.
2013. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szvsz az elmúlt 10 év rendszeres karbantartásait nem lehet pótolni igazán ha kimaradtak - illetve hogyne lehetne, csak drága így utólag - inkább vásárlás előtt költs rá, azaz ha kinézted a gépet és élőben is szimpatikus, akkor irány az állapotfelmérés. Ha minden igaz a márkakereskedésekben le is kérdezheted a szerviztörténetét az adott gépnek.


Szóval körültekintő választással megúszhatsz pár javítást - de mégis 10 év feletti kocsi, előbb-utóbb lesz baja. Nem nézem meg milyen áron vannak hozzá az alkatrészek, mert asszem felállna a hátamon a szőr egy kicsit... :)

2013. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy inkább vásárlás előtt költök rá egy nagyobb összeget, remélve ez segít a "cserbenhagyásokat" megszüntetni/minimalizálni.


Harmadik: a CLK-t használtan vetted? Ha igen, hány évesen?

2013. ápr. 1. 00:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Használtan, igen. 99-es, 2010-ben vettem, de olyannyira igénytelen állattól, hogy AGR szelepeket amit 100 ezer km-enként kéne cserélni, leszarta, 190 ezer km-el vettem gyári szelepekkel. A kulcsa is szar volt, sokszor lett leejtve, ki volt a lelke, generátor is már a végét járta, aksi kicsi volt és régi, elektronika is rossz volt beázás miatt, váltó olaj szivárgott, hűtése se volt tökéletes... Mégsem hagyott sohasem cserben, mindig beindult és mindig eljutottam vele a célomig. Pedig már kattogott is a szelepek miatt szegény. Már 3 éve megvan, ezalatt szépen lassan rendbe raktam és azóta is megbízható, télen-nyáron azonnal indul. Rengeteget használom, külföldre is járok vele. Vigyázok rá nagyon. Jelenleg így néz ki:


[link]

2013. ápr. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha egy ilyen autót veszel, akkor azt javaslom, hogy az elektronikát tedd rendbe, a kábelkötegeket nem árt kicserélni, mert itt minden kütyü elektromos, és ha valami elromlik, nagy galibát okoz, emiatt megbizhatatlan is lehet az autó. De vigyázz, csak hozzá értő szakember nyúljon hozzá. Műszakilag pedig nagyon jó ez az autó, nem lesznek problémáid vele, még a fogyasztása sem vészes.
2013. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszokat! Így már bátrabban fogok hozzá a kereséshez, vásárláshoz.


Ezek szerint nagy hülyeség, hogy a kétezres évek eleji Mercedesek nem megbízhatóak, max. egy tulok lehet az adott autó gazdája, ha mégsem működik neki ahogy kell.


(Az elektronikát átnézettetni, kábeleket kicseréltetni elég egy márkaszerviz, vagy egy Mercedesekkel foglalkozó mesterhez illene inkább vinni?)

2013. ápr. 1. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát van olyan márkaszerviz, ahol semmit sem értenek az autókhoz, de vannak olyanok is, akik értenek hozzá. Egy biztos: ha márkaszervizbe mész, egy vagyont kell otthagyj nekik. Inkább vidd el egy egy olyan szerelőhöz, aki csak ilyen Mercikkel foglalkozik. Mercis fórumokon tudnak neked jó szerelőt ajánlani, aki már bizonyitott, hogy meg tudja csinálni.
2013. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!