Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell egy kábelt leszige...

Hogyan kell egy kábelt leszigetelni/lefedni/megszűntetni?

Figyelt kérdés

Bocs előre is, nagyon amatőr vagyok az autószerelés terén.

Ma leszedtem a kocsimról a külső neon csöveket. A külső részével nem volt gond, a kis műanyag bilincseket levágtam, aztán kihúztam. A kábeleket is. A kapcsolója viszont belül volt, és itt szembesültem egy új dologgal: nem csak a neonhoz vezető vezetékek voltak benne, hanem egy, ami a motortérből jött valahogy. Így utólag belegondolva szerintem az akksi lehetett.. szóval az belement a kapcsolóba, a kapcsolóból pedig továbbment az áram a kifelé. Na már most, amikor kiszedtem a távirányítót, ezt az áram kábelt is elvágtam (szándékosan, hiszen ki akartam venni a kapcsolót), ám eléggé szikrázott mikor ezt megtettem. Gyorsan kipróbáltam, az akksit nem öltem meg azt hiszem, működött minden továbbra is, de most ott lifeg egy vezeték, ami az akksitól jön és ha fémek összeérintenék a végeit, akkor gondolom szikrázna, ami nem hangzik túl biztonságosnak. Hogyan lehet megszűntetni a problémát? Mit csináljak ezekkel a vezeték végekkel?


Köszönöm!



2013. ápr. 2. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz egy tekercs szigetelőszalagot és leszigeteled a szabadon lógó vezetékvégeket. Célszerű oda is ragasztani valahová, ne libegjenek. Ha meg nagyon szakszerű szeretnél lenni, ki is szerelheted az egész vezetéket, ne legyen útban.
2013. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


A szigetelő szalagot csak így simán rá a végére, vagy mondjuk vágjam ketté és külön-külön a két drót szálat?

2013. ápr. 2. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyben az egészet.Vagy ha külön biztosítva volt a neon,akkor kiveszed a biztosítékot és kész.Vagy fogod a vezetéket és szépen végigmégy rajta,kideríted honnét jön,majd az egészet megszünteted.
2013. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A két vezeték közül az egyiket először tekerd körbe, úgy hogy a tetejét is fedje a szigetelőszalag, aztán hozzá a másikat is. (hiszen nem lenne jó ha a szigetelőszalag alatt összeérnének a vezetékek)


Ez a legegyszerűbb, otthon is kivitelezhető megoldás. És biztonságos is.

Persze legjobb az lenne ha ki tudnád szedni azt a nem oda való kábelt.



A másik meg, villanyszerelés előtt áramtalanítunk!! :)

(autónál nem azért mert megrázhat, hanem azért hogy ne csinálj zárlatot)

2013. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sikerült :]
2013. ápr. 3. 14:24
 6/6 anonim válasza:
Létezik egy "zsugorcső" nevű eszköz, amit ráhúzol a kábelvégre, majd megmelegíted pl. öngyújtóval és összezsugorodik, ez sokkal hatásosabb és esztétikusabb mint a szigszalag, mert a szigszalag pár év után megrongálódhat a zsugorcsövet viszont teszteltem.
2013. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!