Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha leáll a motor, a kormányzár...

Ha leáll a motor, a kormányzár működésbe lép?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, ha mondjuk a benzinszivattyú megadja magát menet közben és az autó motorja leáll, akkor a kormányzár bekattan? Vagy a gyújtáskapcsoló nem engedi?
2013. ápr. 2. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
a kormányzár a kulcs elfordítására és kivételére zár ... semmi köze a motor leállásához
2013. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem lép működésbe a kormányzár, csak akkor ha kiveszed a kulcsot. Ha egyéb esetben működébe tudna lépni az balesetveszélyes lenne.
2013. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Viszont a szervód elmegy, amit a motor hajt, úgyhogy nehezebb lesz kormányozni, de azért nem annyira, mintha kormányzár lenne :)
2013. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kormányzárat a gyújtáskapcsolóval kapcsolod. Vagyis akkor kattan be, ha kormányzár állásra fordítod a kapcsolót, kihúzod a kulcsot és elfordítod a kormányt. Ha megadja magát a benzinszivattyú vagy lefullasztod a motort, de a gyújtáskapcsoló továbbra is gyújtáson van, nem kattan be.
2013. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát még a szervó nem is gáz, inkább a fékrásegítés :D
2013. ápr. 2. 16:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes felkészülni a jelenségre, akkor nem ér meglepetésként éles helyzetben. Egyszer egy rövidebb, több derékszögű kanyarral tarkított úton tettem meg ezt (helybélieknek: Bp. II. Pusztaszeri út, KKKI-tól a Daubner cukrászdáig). A betonkemény "kétlábas" fékpedálon és a kétkezes izmozós kormányzáson kívül semmi különös, teljesen kezelhető és biztonságos volt a helyzet.


Ha csak tönkremegy a benzinszivattyú vagy elmegy az elektromos rendszer és/vagy a gyújtás, Otto-motoros kocsin ameddig sebességben van és forog a főtengely, lesz fékszervód, mert a szívócsőben vákuum van. Csak üresbe ne vedd ki ilyenkor.

2013. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6-os válaszadó írta, amíg nem teszed üresbe addig lesz fék és kormány rásegítés.


Nekünk anno KRESZ-en úgy tanították hogy ha vontatni kell az autót akkor is be lehet tenni legnagyobb sebességi fokozatba és úgy menni, így lesz rásegítés.

(persze ha nincs rá szükség akkor felesleges még jobban terhelni a vontatást végző autót)

2013. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítom az előttem szólót: kormányrásegítés nem volt, mert elektromos szervó van, csak járó motornál (nem elég ha forog, gyújtás is kell neki) működik.

Régebbi hidraulikus szervók úgy tudom teljesen mechanikusak, azok működnek ha van meghajtás.

2013. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Pontosítom az előttem szólót: kormányrásegítés nem volt, mert elektromos szervó van, csak járó motornál (nem elég ha forog, gyújtás is kell neki) működik.

Régebbi hidraulikus szervók úgy tudom teljesen mechanikusak, azok működnek ha van meghajtás."


Annyira nem ismerem a szervók működösét, szóval hiszek neked :D

2013. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes elolvasni, videót megnézni:

[link]

2013. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!