Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy autót, ki...

Szeretnék venni egy autót, ki is van már nézve. Érvényes magyar okmányokkal, műszaki 2014/02. Ilyenkor milyen költségeket kell fizetni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem csak egy sima adásvételi és névre íratás. Kell már eredetiség vizsga is? Ezek összesen mennyibe kerülnek átlagosan. A biztosítást ha jól tudom ilyenkor még az eladó fizeti erre az évre.
2013. ápr. 2. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
A biztositást rögtön meg kell kötnöd újra, mert amit aza előző tulajdonos kötött, nem érvényes attól a pillanattól, ahogy te megvetted az autót. Aztán az átiratásnak is van egy bizonyos ára, ez minden autónál változik. De öszességében nem vészes összeg, Eredetiség vizsga csak külföldről behozott autóra kell.
2013. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kell eredet vizsga is természetesen. Eladó biztosítása az eladással megszűnik és a maradék időre visszakapja a pénzt, tehát neked egyből kell biztosítást kötni akár neten, akár személyesen. Ezt ki tudod számolni pl itt: [link] Átírási költségeket itt tudod kiszámolni könnyen : [link]
2013. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- vételár

- eredetvizsga

- átírás költsége

- kötelező biztosítás

- olajcsere


Utolsó csak bónusz, de sokszor érdemes rögtön megejteni, főleg ha már nincs szervizkönyve.

2013. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor már csak az eredetvizsgával vagyok bajban. Van-e vagy nincs. Én is úgy tudom, hogy van. Nem csak külfödről behozott autóknál. Ezt még ki kell derítenem.
2013. ápr. 2. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Én magyar motort vettem fél éve, arra kellett eredetvizsga.


Előnyös, ha még az eladó elintézi ezt, mert ha megbukik rajta az ciki.

2013. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a választ!
2013. ápr. 3. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!