Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek használhatok...

Szerintetek használhatok 5W-3O-as motorolajat bicikli (mountainbike) lánc, váltó, lengéscsillap1tó stb. olajozásához?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A lánchoz és a váltóhoz biztosan jó, de szerintem felesleges motorolajat használni hozzá, olcsóbb olaj is megteszi. Lengéscsillapítóhoz már lehet, hogy nem jó: ott nagyon fontos az olaj viszkozitása és lehet, hogy az 5W-30 viszkozitási értékei nem megfelelőek. De egy próbát megér, ha ragaszkodsz hozzá, csak ne lepődj meg, ha alaposan megváltozik a csillapítás mértéke.
2013. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Hát terepen megyünk rengeteget,több bicikli.Sár,por,homok elég gyakran,s ezért rengeteg a mosás tisztítás,s természetesen olajozás utána.Egy liter ford motokraft motorolaj kb.5 euró.Na ez jó sokáig elég lenne,egy olajozó és gurul a bicaj tovább :) Köszi a választ,tanácsot.Nagyon olcsó olajat nem vennénk,azért elég drága kerékpárok(Scott,Giant),megérdemlik a jobb olajat :)
2013. ápr. 3. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Biciklihez jó az akármilyen fáradt olaj is. Egyik haverom NAPRAFORGÓ olajat öntött a lengéscsillapítóba (telszkópba) és működött vele. Mondjuk ezt nem ajánlom. A teleszkópba is jó a motorolaj egyébként csak ne fáradt legyen. Oda 5w40, 10w40 vagy 15w40-et rakj, attól függ hogy mennyire akarod keményre.
2013. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is öntök rá mindenfélét ami tiszta :)

És működik is vele(bár nekem a teleszkópba megállt a víz, az ellen meg az olaj se védett hosszútávon :/) De a láncra, váltókra... töklétes.

2013. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy került be a teleszkópba a víz,hogy ott megálljon??
2013. ápr. 4. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Fent van egy porvédő gumi, a nagyobb szemcséket felfogja, alatta egy másik, szűkebb, de szintén csak porvédő gumi, és ennyi(szimeringet miért is tettek volna rá... pedig nem egy gagyi teló) Aztán így a víz szépen be tud szivárogni, és hiába tettem bele időnként(főleg mosás után) egy kis oljat, az kevés volt. Aztán amikor egyszer felfordítottam a bisajt rácsodálkoztam hogy csorog ki belőle a víz, szétkaptam és akkor szembesültem azzal amit az évek alatt a víz tett...


A krómozott teleszkópszárak alja, és belül minden ami nem alu rozsdál. Akkor megpucoltam ahogy tudtam, kapott egy jó adag zsírt és az olajat sem spórolom ki belőle. De más úgyse fog sokáig tartani így...


A vázban is gyűlik a víz rendesen, de az alu, szóval ott kevesebb kárt okozhat.



(bezzeg a régi fapados montim még mindig teljesen jó, az még ott is alig rozsdál ahol le van kopva róla a festék... Így vegyen az ember drága bicajt)

2013. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szabadna tudnom,milyen márkájú és kiadású bicajod van?Csak hogy a következő vásárlásnál tudjam ezeket a gondokat az adott kerékpárnál...
2013. ápr. 4. 15:58
 8/8 anonim ***** válasza:

2008-as Mongoose Otero váz. De ezzel meg vagyok elégedve, főleg az állítható hátsó villaszög miatt(olcsó hátsó telóból annyit ki lehet hozni mint egy komolyabból) És lényeges probléma nincs vele.


Az első teló XCM, ez is szépen működött eleinte, csak valahogy elcseszett konstrukció(kéne 1-1 lyuk az aljára legalább hogy kifolyjon belőle a víz) De azért elég strapabíró.


Ami viszont a gyengepontja a konstrukciónak azok a minősíthetetlen Promax mechanikus tárcsafékek és az agyak. A hátsó fék nem bírt 5000km-t, az első is vacakolt, Az agyakba meg mindenhol van 1-1 gyári hibás csapágygolyó, ami szépen megkezdte a csapágyperselyt... (bár golyócsere és egy adag minőségi zsír után még működnek, de ezeknek sem jósolok már sokat)



Eddig ~10000km van a gépben(és nem kíméltem)

2013. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!