Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 14,5éves vagyok,55kg, motort...

14,5éves vagyok,55kg, motort szeretnék venni, enduro vagy cross, max 125cc és maximum 300 000ft-ig, milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék ami nem brutális állat,tehát ilyen 30lóerőset ne irjatok.Megbízhatót,és kínai nem érdekel.

2013. ápr. 5. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

hát 300000 ft ből elég jó motor lehet venni az általad irt kategóriában . Szerintem a döntést nagyban befolyásolj hogy milyen magas vagy . Nekem 50 es aprilia Rx -em van meg vagyok vele elégedve eddig csak benzin kellet bele .

50 endurót kb 130000- 160000ft tudsz körülbelül jót venni

ez alatt nemérdemes . 125őst 200000- 300000 ft ig de ilyen árkategóriában már papsírosat is vehetsz ami később előnyös lehet mert nem kell folyton új motort venned . Amit semelyik kategóriában nem ajánlok az a fel "tuningolt " gépek gondolok itt 50 esről 70 80 ccm re esetleg 125 röl 160 . az alap ötvenesek viszonylag jól mennek egy simson hoz képest de azzal hanyatt vágódni nem tudsz .

max km /h 80-85

125 ösekben nagyobb az eltérés ott szerintem a yamaha dt k a leggyengébbek az apriliák is hasonloak de valamivel nyomatékosabbak ami már inkább versenyendurók közé tartozik az a huswarna KTM ezek max km/h 120 140

cross hoz nem értek igazán de 125 ösök böven 40 -- 45 lóerő között mozognak .

2013. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért már valami 125-ös crossot kéne venni, de azok meg 30 ló felett vannak. 125-ös enduró az már jobb lenne, de arra még nem kaphatsz jogsit, úgyhogy szerintem kár érte, hogy nem tudnál vele közúton menni. Szerintem valami 80-as endurót kéne vegyél, arra lehet jogsid is (persze 50-es papirokkal legyen a motor), nem életveszélyesen erősek, de azért lehet velük haladni terepen és úton is. De ha nem akarod a jogsit megcsinálni, csak terepen csapatni, akkor crossmotort vegyél, valami 80-ast abból is (Honda CR, Yamaha YZ, stb)
2013. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!