Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a Simson Schwalbe,...

TOXIC. kérdése:

Nem indul a Simson Schwalbe, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem megnyitni a benzincsapot indulásnál, úgy mentem vele, de persze 200m után leállt. Rengeteg próbálkozás után betolással elindult, de csak kuplunggal, vagy üresben pöfög a motor, ha elindulnék vele, a kuplung engedésekor elvész minden ereje és leáll.

Hogyan kellene elindítanom, mit kellene csinálnom? Gondolok itt a benzincsapra, gyújtásra, szívatóra, gyújtás előtti rugdosásra stb.



2013. ápr. 6. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, mert én is elfelejtettem már megnyítni a csapot és nekem is leállt 200 m mulva, de utána csak megnyitottam a csapot, beindítottam és mentem is tovább, ezért énszerintem csak most jött ki egy probléma, tehát nem a csap nem nyitástól van
2013. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Elösszőr van simsonod? :)

Bemelegedésig szivat6ót kell neki húzni.

A másik pedi bekéne állítani a karburátor benzin-levegő keverési arányát(ezt úgy tudod hogy megkeresed levegőcsavarnál hogy mikor pörög a legtöbbet majd ehhez állítod az alapjárati csavart)kezdésnek a levegőcsavart tökig betekered majd 1-1,5fordulattal kitekered és onnan tekergeted.

Ha nem megy akkor karbi-gyertya-légszűrő tisztítás,ellenőrzés.

2013. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen először. kb 1 hónapja elővettem, felújíttattam ( tömítések, gyertya, benzincsap, tisztítás) és pöccre indult, semmi baja nem volt.
2013. ápr. 6. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Légszűrőd nem ázot el vagy nem lett nedves valami oknál fogva?
2013. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen, csak az a baj, hogy nem igazán értek hozzá, nincs valami oldal ahonnan ezt meg lehetne tanulni? :D
2013. ápr. 6. 20:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy hogy húzod neki a szivatót. Így a karburátor megtellik benzinnel, és megint jó lesz. Na csak ráhúzd egyszer, hanem folyamatosan szivasd.
2013. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A neten nagyon sok jellegzetes hibát és a megoldásukat lehet olvasni - de a kétüteműeknél legjobb tanítómester az Isten háta mögött szerelés, hogy haza tudj érni. Onnan veszed észre hogy már értesz hozzá, hogy nem kell szerelned árokparton meg egyéb helyeken, hanem mindenhonnan hazavisz. :)


Először nyisd meg a benzincsapot, húzd rá a szivatót, gyújtás nélkül rúgj rá egyet finoman (max. kettőt), után kapcsold be a gyújtást és úgy használd a berúgókart. Még elég hűvös van, én ilyenkor egy fél percig szoktam járni hagyni a kétüteműimet egyhelyben hogy melegedjenek. Mondjuk már nincs olyan nagyon hideg, úgyhogy a szivatót ennek megfelelően használd, nem kell annyi ideig húzni mint -5 fokban. Szóval ha ez a fél perc melegítés megvolt és normálisan jár, akkor próbálj meg elindulni vele, lehetőleg normálisan kezelve a kuplungot. Ha tényleg erőtlen, akkor én elsőre a benzinellátásra tippelnék, azaz karbi- és benzincsaptakarítás.


Attól hogy egyszer elfogyott a benzin nem valószínű hogy bármi tönkremenne. Ha a karburátorhoz nyúlsz, akkor csak nyugodtan, óvatosan, mivel láthatóan kezdő vagy: a karbi (ha nincs szétkopva) nem állítódik el magától, tehát ha eddig jól volt beállítva, akkor a beállításokat nem kell piszkálni. Elég leszedni az úszóházat és a fúvókákat kivenni, kitakarítani - de ennek olvass utána, lehetőleg ne dróttal, fúróval meg reszelővel takarítsd, mert nem úgy kell. :)

2013. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Esetleg azt megpróbálhatod, hogy ha ráhúzott szivatóval (melegen is 1/3-ig vagy félig) hajlandó menni, akkor a benzin kevés, tehát várhatóan dugulás van valahol.

Mivel valószínűleg alacsony fordulatszámoknál próbáltad, ezért én az alapjárati fúvókára tippelnék - ugye a karbi működéséből adódik, hogy abban a tartományban főleg az alapjárati fúvóka szabályozza a keveréket (a fordulatszám-tartomány kb. alsó 1/4-edében).

2013. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

simson.hu

Innen tölthetsz le jó könyveket amikből kitanulhatod a szakmáját! :)

2013. ápr. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Beindult, miután 2-3-at rárúgtam szívatóval, gyújtás nélkül, nyitott benzincsappal. Kb 2 percig szívatóval járt üresben, kicsit pörgettem is a motort finoman, beraktam 1-esbe (szívató nélkül), el is birok vele indulni, de kb 5 méter után leáll.

Nagyon füstölt, mikor üresben járt, mikor kicsit rápörgettem akkor meg még jobban, de tényleg nagyon!

---

Szívatóval nem próbáltam meg vele elindulni, mert kijött az egyik szomszéd hogy ne hangoskodjak vasárnap délután, mert pihenne....

2013. ápr. 7. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!