Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az autóm reggel, általában nulla fok alatt, és úgy plusz 5-6 fokig el az első, kétszeri fékezéskor nagyon hangos zavaró, "fém a fémen" jellegű hangot ad ki?

Figyelt kérdés
Az autó egy két éves Kia Cee'd II benzines 5 ajtós, tárcsafékekkel. Lehet valami konstrukciós hiba? A gépjárművel a szabad ég alatt parkolok. Egyébként a fékhatás jó, és a fékek sem kopottak.
2013. ápr. 10. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a jelenség van nálam is!Egy Ford Focus autó,tárcsa,betét majdnem új.Kíváncsi vagyok én is,tud valaki valami magyarázatot adni erre a jelenségre...A fék amúgy nekem is szuperül működik.
2013. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nagy páratartalom miatt oxidréteg keletkezik a tárcsán, ami az első pár fékezés során leválik, ennek a hangját hallod.
2013. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. A Fordos személynek üzenem, hogy már azt hittem csak a Kia-nál van ilyen. Már kezdtem aggódni, hogy ilyen gázos a Cee'd-em.
2013. ápr. 10. 12:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Valamit azért nem lehetne tenni az ügy érdekében?
2013. ápr. 10. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj a Kia Cee'd-el...Én amúgy is nem márka szerint veszek soha autót.Habár még Kia-m nem volt :)(a Focusos válaszoló voltam).
2013. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg mielőtt elindulsz ott az oxidréteg a tárcsán (narancssárgás), pár fékezés után már újra fényes. Nem kell vele törődni.
2013. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez azt jelenti, hogy bármely tárcsás fékkel ellátott autónál ez a jelenség előfordulhat ilyen körülmény között? Akár egy Mercedesnél is? Vagy valamit a KIA-nal rosszul alakítottak ki, ami következtében ez a dolog megtörténhet?
2013. ápr. 11. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik autónál megtörténhet és meg is történik, mivel a tárcsák, betétek szabadon érintkeznek a levegővel, környezettel eleve a hűtés miatt. Tehát ez a legdrágább bömösnl is így van.
2013. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást.
2013. ápr. 12. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!