Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudnám lemezfelniről a...

Kriszmo78 kérdése:

Mivel tudnám lemezfelniről a régi festéket és rozsdát eltávolítani? Homokfúváson kívül. Hogyan és milyen festékkel fessem le, hogy tartós legyen?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 10. 11:13
 1/6 anonim válasza:
Nem egyszerű dolog..Fúrógépbe vagy flexbe fogatható drótkorongot használok.Olyat aminek elég hosszú ,,sörtéi,, vannak hogy beférjen mindenhová.Csak az erős drótkorong viszi le a festéket.Utána ha fémtiszta minden -akkor bármelyik rozsdagátló alapozó jó rá és kell is rá különben 1 év múlva újra lehet kezdeni az egészet.Több órás meló...
2013. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kromofág, drótkefe/korong, csiszolóvászon.
2013. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A festéket a kromofág lehozza, bár újabban az sem az igazi, az új összetétel miatt eléggé gyenge. De a drótkefe vagy flexbe, fúróba fogható drótkorong jó. Csak ahhoz hosszú ujjú védőruha, védőkesztyű és védőszemüveg kell, mert minden mindenfelé röpköd róla. Néhol használható még a csiszolóvászon is, de nem mindenütt.

Le kell szedni a centrírozásnál felrakott súlyokat, kromofággal, drótkefével és csiszolóvászonnal meg kell tisztítani a rozsdától, aztán mehet rá némi rozsdamaró (a tisztítás során kialakult enyhe felületi rozsdát passziválja, nem fog tovább rohadni a festék alatt), korróziógátló alapozó, majd ha szükséges, lehet görgőztetni. Inkább ilyenkor, alapozva, mint fényezés után. Ha az alapozó jól megtapadt, akkor már majdnem mindegy, mivel festesz rá, nem fogja ledobni. A legjobb a Neolux vagy valami 2K-s festék szórópisztollyal ráfújva: fényes és tartós. Bár én még a 2K-ssal sem szoktam szórakozni, mert felnihez tök felesleges olyan drága festék. A szóróflakonos akrilok viszont olcsók és otthon is használhatóak, cserébe nem annyira tartósak.

2013. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem flexbe fogható drótkorongban gondolkozz - a fúrógép olyan mintha simogatnád... DE ha veszel flexre korongot, akkor vidd magaddal a flexet a boltba és próbáld rá: elférjen a burkolat alatt és megfelelően rögzüljön, aztán ha elkezdesz vele dolgozni, akkor selejtezett télikabát, vastag (lehetőleg bőr hegesztő-) kesztyű és védőszemüveg. Én munkásnadrágot is szoktam felvenni, a "játszós" melegítőmön simán átmennek a szálak darabjai.
2013. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Drótkorong, hőlégfóvú? Vagy égesd le.
2013. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a homokfúvást ajánlom akkor is, azzal van a legkevesebb szopás, és még hamar is megvan. Aztán a festés...
2013. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!