Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedésből vagy magánszemél...

Kereskedésből vagy magánszemélytől vegyek autót?

Figyelt kérdés
előnyök, hátrányok is érdekelnek...
2009. szept. 22. 21:54
 1/4 anonim válasza:

Magánszemély jobb szerintem. A kereskedő a végletekig tolja az árát. Szervizel, km-el kapcsolatban nagy esély van rá, hogy nem a valóságot mondja.

Magányszemélynél is vigyázni kell. Minden papírnak és minden szerviznek utána kell telefonálni.


Mi a használt autónak több hasznát vettük, mint egy újnak. Mg. személytől vettük és még minden tartozékot is adott hozzá. Kereskedő ezt nem tette volna meg.

2009. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kereskedő biztonságosabb, de drágább, magánszemély olcsóbb, de kockázatos. én 2szer vettem magánszemélytől, az elsőnél jóljártam, bár ottis eltitkoltak 1-2 dolgot, de nemvolt vészes, másodiknál viszont alaposan ráfáztam, életveszélyes autót kaptam
2009. szept. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mik voltak a hibák?


miért nem vittél szerelőt magaddal?!

2009. szept. 22. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt olyan ismerősöm aki a kereskedőtől vásárolt kocsijához jár volna alufelni( alufelnivel adták ki a kocsit újonnan) de ő ezt csak később tudta meg.

Vagy a kereskedő lopta le vagy az nem adta oda akié volt a kocsi. Nem lehet tudni. A magánszemélyek is sokszor sumákolnak.

Van olyan ismerősöm aki visszatekerte már a saját kocsijának a kmóráját mert nagyon sokat ment már vele. Ezt se csak a kereskedők csinálják.

DE(!) a kereskedőnél mindig drágább a kocsi.


Magánszemélynél érdemes venni és kipróbálás után elvinni szervízbe átvizsgáltatni. Még saját költségen is megéri, mert ha szart veszel akkor sokat lehet szívni később.

2010. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!