Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SKODA FABIA 1.4 16V Classic...

SKODA FABIA 1.4 16V Classic kombi illetve SKODA FABIA 1.2 12V COMBI fogyasztását? Mint városban mint országúton?

Figyelt kérdés
Vásárolnék egy skoda combit 2013 év vége felé olyan 8-10 éves körülit és nem tudom eldönteni melyiket érdemesebb megvenni a két motor típusból.Azért szeretnék kombit mert szeretnék bővíteni a családot könnyen beférjen pl: baba kocsi + vásárlás+ meg ha veszünk műszaki cikket pl: tűzhely akkor ne legyen gond haza szállítással.Leginkább városban használnánk az autót.

2013. ápr. 13. 06:41
 1/1 CaptainObvious válasza:

Nem tudom, időben, írok-e még, nekem egy 2003-as kombim van 1.2 12V motorral. A családban van egy másik szintén 1.2-es kombi. Nem versenyautó, de teljesen jól megy, családi autónak pont jó. A fedélzeti computer szerint az utóbbi kb 3000 km-en 6,2L/100km a vegyes fogyasztásom vele, ebben van egy kis augusztusi klímázás is. Tempósabban vezetve 6,5 körül eszik, de városon kívül hosszabb távon nem nehéz levinni 5,5-6 L közé, nekem 4,9 a rekordom tatásan vezetve.

Ha csak városban közlekedek 8-12 L is lehet a fogyasztás a computer szerint, de ez függ a piros lámpák mennyiségétől is. Egyébként 50 km/h-val 4L körüli értékkel lehet haladni, de 110-nél is be lehet állni 5L-re.

Vásárlás előtt én is kíváncsi voltam, miben más az "elavult OHV vezérlésű 1,4-es", meg is kérdeztem egy márkaszervizben, azt mondták, az 1,4-es többet eszik 1 literrel, de jobban megy. Nekem, aki egy 20 km-es 60-as táblákkal teletűzdelt útszakaszon (traktorok és kamionok közt) járok munkába, és sokat vezetek városban, az 1,2-est ajánlották, de csakis a 12 szelepeset. Az 1,4-es azoknak jó, akik többet vezetnek városon kívül, országúton.

Először én is itt, az oldalon próbáltam megtudni, mi a különbség, de a sok okostojás szerint a kisebb motor erőlködik és többet fogyaszt, de egyik se vezette még, nem értenek hozzá.

Ha spórolni akarsz, akkor 1.2-es, ha száguldozni, 1,4-es a jó.

Még az 1,2-esnél megjegyezném, hogy a klíma bekapcsolása minimálisan fogja vissza a motor teljesítményét, szinte észre sem lehet venni. Kb. 3-5 decivel növeli a fogyasztást.

Műszakilag nagyon megbízható az autó. A családban egyik Fabia-val sem volt gond, csak a kopó alkatrészeket (fékpofa, fékbetét, aksi, gumi...) és az olajat kell cserélni. Mondjuk én fél éve vettem az enyémet, pont kifogtam mindent egyszerre. Fékbetét, fékpofa, olaj, szűrők, kipufogó, gumiabroncsok cseréje, klímatakarítás. 150 ropi elsőre, mert az előző tulaj már nem csináltatta meg ezeket eladás előtt. Normál esetben ezt nem egyszerre kell intézni, legalábbis nem mindent. Nekem most hosszú időre rendbe van rakva minden, csak tankolnom kell.

2013. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!