Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetét kopását honnan tudom...

Fékbetét kopását honnan tudom észrevenni?

Figyelt kérdés

Már elég kopottak a fékbetétek a kocsin (180e km óta nem voltak cserélve) és már tavaly amikor szerelőnél volt mondta h nemsokára cserélni kell. De azóta nem nézte meg senki és elég sok idő eltelt meg km is ment bele kb 20e. Van vmi amiből érezni lehet h elkopott még mielőtt elszállna a fékhatás?


Elöl tárcsa hátul dob fék van rajta.


2013. ápr. 13. 12:02
1 2
 1/17 Valter6672 ***** válasza:
Ha teljesen elkopott akkor valószínűleg a fékhatás sokkal gyengébb és lehet hogy ilyen ciripelős, sípolós hangot fog ki adni, amikor a fém-fémmel érintkezik. Mindenféleképpen vidd el, a fék nem játék!
2013. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

De olyankor már nagy a baj? Vagy még el tudok menni pár 100km -t mondjuk a szerelőig?

2013. ápr. 13. 13:54
 3/17 Beviz Elek ***** válasza:

Ha nem sportosan rohangàlsz, hanem motorfèket hasznàlsz, akkor nem gàz (igènybe lehet venni a fèket, nem romlik el az autó, csak max belemar a tàrcsàba ès cserèlheted azt is.


180e km ugyanazzal a betèttel? Azt hogy? Hajón ès trèleren?:D

2013. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy írtad, motorfékkel ;)
2013. ápr. 13. 16:30
 5/17 Valter6672 ***** válasza:
Hát figyelj, elmenni akár meddig el tudsz, kérdés hogy meg is tudsz-e állni:) Egyébként igen, ha elkopik, akár a tárcsát is megsértheti, és rögtön duplájába fog kerülni.
2013. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor még annyit, hogy lemezfelnis autónál hogy lehet ellenőrizni? Le kell szedni a kereket? Mit kell nézni és mekkorának kell lennie ami még megfelelő?


Dobféknél nem kell ellenőrizni ugye?

2013. ápr. 13. 18:04
 7/17 anonim ***** válasza:
Figy, a fék nem játék, cseréld ki. Tudom a szerelő is pénzbe kerül, de a saját és mások testi épsége miatt inkább ne használd a technikát. Nekem amikor főfékhenger gondom volt /szivárgott a fékfolyadék a vákumdobba/ addig nem autóztam, amíg ki nem cseréltem. Pedig a fékem fogott így is, de inkább nem kockáztattam. Egy esetleges baleset sokkal többe lesz, mintha kicseréltetnéd azonnal a betéteket.
2013. ápr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nyilván nem használnám ha nem lenne jó.. de mivel nem tudom megnézni mekkora még, nem tudom kell -e cserélni..

ezért is kérdeztem meg h mi módon lehet ellenőrizni ;)

2013. ápr. 15. 18:49
 9/17 Beviz Elek ***** válasza:
Hamar le lehet kapni azt a pár csavart... Megnézed, látod, hogy mennyi van még belőle.
2013. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mennyi a biztonságos még? Hány mm -nek kell lennie?
2013. ápr. 15. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!