Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le tudná nekem tisztázn...

Valaki le tudná nekem tisztázni az autó üvegének fóliázása körüli hercehurcát?

Figyelt kérdés

Most akkor lehet, vagy nem? Csak a hátsókat lehet, vagy a B oszlop előtt is? Csak a színezett üveget tilos, vagy a színezetlent is?


Már annyi mindent olvastam a neten róla, hogy belekeveredtem, és sok helyen ellentmondásba ütköztem. Tudnátok segíteni?


Egyébként azért kérdezem, mert van egy 20 éves Volkswagenem, színezetlen üvegekkel, és szeretnék rá valami hővisszaverő fóliát, hogy nyáron ne kelljen 50 fokos autóba üldögélnem.



2013. ápr. 13. 16:28
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:
100%

a legtisztább, ha odamész egy fóliázóhoz és megbeszéled vele. Egyúttal árat is tud mondani. Amire ad műbizonylatot, azzal nem foglalkoznak a rendőrök.


Itt is sokmindenki sokmindent mondhat, a legjobb ha egy olyan helyen kérdezed, ahol hivatalosan csinálják.

2013. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

B oszlop mögött bármilyen lehet


B oszlop előtt min 75% fényáteresztés, szóval valószínű hogy csak totál átlátszó fóliát lehet rá tenni


első szélvédőre pedig csak a napellenző vonaláig lehet csíkot rakni, amely bármilyen sötét lehet

2013. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy kérdezősködtem már vizsgaállomásokon, és két helyről két különféle választ kaptam. :(


Az egyébként nem lenne nekem baj, ha nem sötét a fólia, csak a káros sugarakat verje vissza, és legyen annyi hatása, hogy ne melegedjen annyira fel az utastér.

2013. ápr. 13. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!