Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor kerékpár kötelező...

Segédmotor kerékpár kötelező tartozékok?

Figyelt kérdés
A mai napon egy motoros rendőr megállított "ellenőrzés" céljából, és elkezdett kötekedni. Belekötött az indexbe, hogy ha ott a kapcsoló, akkor az index miért nincs rajta, a hátsó fék nem világít, és a kipufogón a hangtompítón nincs E jelzés. Azt mondta, hogy ez 50.000 forintba fog kerülni legközelebb, ha meglát. Igaza volt a rendőrnek? Mi a kötelező tartozék egy segédmotor kerékpárra? Légyszíves aki átélt már ilyen helyzetet, az írja le, hogy mit csinált.
2013. ápr. 13. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tudod az utca nem roncsderbi szinhelye, de jó hogy megúsztad! Pótolni a hiányt , mert kemény a sün.
2013. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jogos, hogy egy szétesőben lévő motorral nem megyek utcára, de ez nem olyan, sőt..., és ha a féklámpából az első jó, és a kapcsoló is csak a távolsági és a tompított fényszóró miatt van fent, akkor minek kötekedik? Ja és még valamit kérdeznék, hogy akkor akinek van egy babettája vagy egy simsonja, az most adja le a méhbe, mert nincs irányjelző, és nincs E betű a kipufogón?
2013. ápr. 13. 17:34
 3/14 anonim ***** válasza:

Igaza is volt abban, hogyha van index és féklámpa akkor annak működni kell. Esetleg fordítsd le "pofával" a föld felé az indexet, így nem tévesztesz meg vele senkit. (Ez simsonnál nagy szokás :D)


Nem tudom milyen motorod van, de a 35 éves Komar-unkon kereshetné az E jelet :DDD

2013. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Abban tényleg igaza volt, hogy az egyik féklámpa nem működik, de ha egyszer nincs index, csak a kapcsolója van fent, akkor nem várhatja el, hogy én tegyek fel, mivel nekem kézzel kell jelezzek, meg amúgy sem kötelező tartozék ha jól tudom, a kipufogóról meg annyit még, hogy a hangereje decibelhez van kötve nem?
2013. ápr. 13. 18:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát ezek Simsonnál gyakran előforduló "hibák". Pontosan milyen motorod van?


Amúgy jól értem, hogy indexnek a kapcsolója megvan a motoron, csak maga az index nincs? Mert az nem baj, abba nem köthet bele. Ha fenn lenne a lámpa is, és nem működne, akkor beleköthetne.

Ha a kipufogó gyári, akkor abba sem köthet bele. Mégis mit akar, a gyárit cseréld le? Na ne már...

A hátsó fékkel kapcsolatban nem tudom, hogy jogosan kötekedett-e. Abban azért lehet valami, hogy működnie kellene mindkét féknél a lámpának, hogy egyértelmű legyen a mögötted haladónak, hogy lassítasz, még ha csak az egyiket használod is.


Az igazság az, hogy ez színtiszta kötekedés, nagyon ráért a fakabát, múlatta az időt. Büntetni azért nem büntetett meg, mert nagyon jól tudta, hogy nincs alapja. Csak jól esett neki, hogy játszhatta kicsit az agyát.


A kötelező tartozék segédmotor kerékpárnál kb kimerül egy működőképes motorban, bukósisakban, elsősegély felszerelésben, jogsiban, és adásvételiben.

2013. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébkén egy Rieju RR 50 típúsú smk-m van.
2013. ápr. 13. 18:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor lehet, hogy ezért. A fakabátok nem bírják az endurókat, legalábbis felénk. Sokszor látok leállított, ellenőrzés alatt álló endurokat felénk. Vadásznak rájuk, mert ezekkel könnyedén mennek többet 45-nél, ergo könnyű prédák..


Amúgy a kipuff gyári? Mert ha nem, akkor abba is könnyebben köt bele.

2013. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A hangtompító külseje nem gyári, mert az összehorpadt egy esés miatt, így látszatra elég visszataszító, kókány.
2013. ápr. 13. 18:40
 9/14 anonim ***** válasza:

"kipufogón a hangtompítón nincs E jelzés"


Ezt valaki el tudná nekem magyarázni? Milyen jelzést keresett? Nekem két motorom van, de nem tűnt fel ilyen eddig.

2013. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Segédmotor kerékpáron nem is kötelező a féklámpa. Az irányjelzőbe se köthet bele, a gyári kipufogóba se. Be akart palizni.
2013. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!