Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fizet a kötelező biztosítás...

Fizet a kötelező biztosítás vagy a casco abban az esetben, ha egy kerékpár okozott kárt személygépácskocsiban?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy balesetem, kerékpárral közlekedtem és bele "szaladtam" egy autóba. letört a kocsi visszapillantó tükre , valamint a kocsi oldalán is vannak karcolások több helyen. Az autó tulajdonosa szerint több 100 ezer ft is lehet a kár. Megpróbálja elintézni, hogy fizessen a biztosító, casco-ja is van. Ki mit tud? Fizetnek ilyenkor?
2012. szept. 25. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán a casco-ja fizet, de akkor drágább lesz a biztosítása. Mindenesetre le a kalappal előtted! Sajnos mikor nekem vitte le a tükröm a kerékpáros, akkor még csak meg sem állt, hanem szembe behajtott a közeli egyirányúba.


Talán a köteleződ terhére (már ha van autód) meg tudod oldani. Persze ha hihető, hogy "autóval" okoztad a sérülést, és a másik fél is partner benne. Sajnálom a baleseted, és sok szerencsét az ügy rendezéséhez!

2012. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a kérdésre sajnos nemtudom a pontos választ,de a kislányom biciglivel belement egy bukkanóba ami megdobta és a szomszéd kocsijának az oldalát végighuzta a kormány.szomszédom is /jó magyar szokás szerint százezres tételben beszélt/addig magyarázott amig kihivattam a biztositó szakemberét,és kiderült,hogy a lakásbiztositásom fedezi a kárt.azt nemtudom,a mai napig sem mennyit fizetett a biztositó,de az autoja 2 éve ugyanolyan, festve nincs és ö sem szolt azota egy szót sem.próbáld meg te is lakásbiztositáson keresztül intézni a kár megtéritését
2012. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van lakásbiztosításod,akkor fizeti!
2012. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!