Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj? 2002-es Audi...

Mi lehet a baj? 2002-es Audi A4 1.9 PD-TDI

Figyelt kérdés

Néha ha közepesen (átlagtól kicsit jobban, de nem tiltásig) kipörgetem kb. 5.sebességben mintha hirtelen kimenne belőle az erő, nem húz az autó nem gyorsul. Bármelyik sebességbe visszarakva alig húz, olyan mintha kimenne belőle a Turbó, DE mikor megállítom, leveszem a gyújtást és újra elindulok akkor minden tökéletes.


Nagyon bosszant a dolog ugyanis félek, h a Turbónak van baja, ha igen, akkor mi lehet az, és lehet lehet e javítani? Vagy azon kívül mi lehet a baj?



#Audi #Audi A4 #audi a4 1.9 #audi tdi #audi pdtdi #audi 2002 #audi 2002 tdi #audi turbo #audi turbó
2013. ápr. 14. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem piros és nincs "megtuningolva" egy gyárinál nagyobb turbóval?


Haveromnak volt egy ilyen kocsija, még az előző tulaj kicserélte a turbót, de semmi máshoz nem nyúltak - így néha produkált érdekességeket, mintha sok lett volna a levegő a tüzelőanyaghoz. :D

2013. ápr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fekete színű az autó.
2013. ápr. 14. 00:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy turbo,lehet akár PD elem,kábelhiba valamerre,gázolajszűrő,gázolajcső ilyesmi
2013. ápr. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

100%,hogy turbo ,de nem kell befosni , csak le van kormolodva a geometria es tultolti a motort. A vag autokba van egy vedelem,hogy ha a toltonyomas 8mp-en keresztul eleri az 1.7bar tulnyomast,akkor safe programra kapcsol a vezerlo,hogy ne robbanjon fel a turbod .


Szet kell szedni a turbot es kitakaritani, 15eFt korul megcsinalja egy jo szerelo par ora alatt . Egyebkent,ha vagcommal ranezel,akkor is lathatod,hogy nem tudja tartani a beallitott (2.2 bar abszolut nyomas) erteket,hanem tulugrik a toltonyomas .

2013. ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a helyzet amit az előző kolléga írt. Amúgy miért pörgetsz egy pd-t? A nyomaték jelen van 1200-1300-tól is, ha nagyon tolni kell akkor is el szoktunk váltani 3400 környékén mert felesleges fölé menni, ugyanis felette már nincs ereje a kocsinak. Nem okoskodás képpen írom csak egy kicsit meghosszabbíthatod a kocsid "életét" és kevesebb pénz fog kifolyni a zsebedből :)
2013. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de tisztában vagyok vele én is :) 3000 fölé nem nagyon pörgetem. De úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma minden beavatkozás nélkül. Csak ki kellett h tisztuljon :)
2013. szept. 30. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!