Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsivétel előtt állok és...

Kocsivétel előtt állok és kíváncsi volnék, hogy mennyi a havi fenntartására?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy BMW 320d Touring kocsit 1995cm3 110kw 150le motorral 2004/6 gyártású kocsit. Nagyjából mennyi lenne nekem a fenntartása? Gondolok itt kötelező biztosítás súlyadó stb... ez lesz az első kocsi ami a nevemen van. Hozzáértők és tapasztaltak válaszait várom. Előre is köszönöm.

2013. ápr. 14. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Teljesítményadód nagyjából 35eFt körül lesz évente , kötelező biztosítás ha első autó,akkor évi 35-60eFt között , kétévente 22eFt a műszaki vizsga ,meg amennyit a szervizre és a gázoljra költesz
2013. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe nem a biztosításon meg a súlyadón aggódnék hanem a szervizköltségeken.
2013. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy a szervizelése nagyon drága lehet. Alapból ezen is csak a szokásos dolgokat kell cserélni: olaj, szűrők, stb, de a futőmű javitása nagyon drága, aztán ottvan a turbó, lendkerék, injektor, ezek egyenként 200.000 forinttól kezdődnek. Lehet, hogy semmi sem fog tönkremenni, rajta, de lehet, hogy igen. Úgy éves szinten 300-400 ezer forintot félre kell tenni ilyesmire.
2013. ápr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már a megvételük sem olcsó mulatság ezeknek az autóknak, de legalább jól tartják az árukat. Ha jó állapotban van, és sikerül kifogni kevés km-el, akkor eleinte talán nem kell rá nagyon költeni (kb. 200 000-et azért nem árt készenlétbe helyezni az egyéb költségeken kívül). Vásárlás előtt el kell vinni valamelyik szervizbe, állapotfelmérésre, - van ahol ezt ingyen elintézik. Persze vásárlás előtt is az első dolog a szerviz legyen, átnézetni és amit kell, cseréltetni. Olajat és szűrőt kapásból cseréltetni, ezzel kapcsolatban maszeknál is számítani kell kb. 30ezer ft költségre olajcsere esetén. Üregvédelem, alvázvédelem kötelező jelleggel megcsinálandó.

Olyan 2M körül vannak hasonló évjáratúak ebből a 320d-ből és nem kevés km-el, pl.:

[link]

Ha nagyon olcsó, akkor is gyanús, nagyon meg kell nézni, nézetni, lehet, hogy valami baja van, vagy sokkal több km van az autóban már, mint amit az óra mutat, vagy rommá volt valaha törve, de az is lehet, hogy csalás, sok ilyen autót "árulnak" külföldi csalók féláron, elutalod a pénzt, az autó meg soha nem érkezik meg.

Külföldről nem hoznék, kb. annyival olcsóbb, amint ami a regadó, rendszám kiváltása, és egyéb költségek, és nem biztos, hogy ott helyben el lehet vinni állapotfelmérésre, nagyon be lehet fürödni. Magyarországon kellene nézegetni, de itt is vigyázni kell, mert sok a totálkárosból újra összetákolt példány, olcsóbban a piaci árnál.

2013. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznos volt nagyon. :)
2013. ápr. 15. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!