Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés annak aki hiába...

Milyen érzés annak aki hiába dolgozik, hiába keres pénzt, ha csak a lakás és maga fenntartására szűkösen elég, utazni szórakozásra már nem marad egy fillér sem?

Figyelt kérdés
Ki hogyan mond le terveiről, álmairól a pénzhiány miatt? És mivel pótolja a le maradt eseményt pénz nélkül? Ha egy egyszerű mozira nem telik.

2012. dec. 13. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Most épp keresek eleget utazásra, szórakozásra, de nem mindig volt ez így. Nekem mondjuk szerencsém van annyiból, hogy egy csomó olyan dolgot szeretek csinálni, ami nem kerül pénzbe (olvasás - könyvtárból, séta, biciklizés, társasjátékok stb.). Még filmeket is lehet itthon nézni, ma már az internetről minden letölthető.
2012. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már nem vagyok ebben a helyzetben, de korábban egy rövid ideig voltam. Én is mindig ezen tűnődtem, hogy aki ezt hosszú távon kénytelen csinálni, végigrobotolja az életét, csak azért, hogy éljen, az hogy éli túl egyáltalán. Sajnálom, hogy az ország jelentős része ilyen helyzetben van.

Én nem nagyon bírtam, fél év volt, de majdnem beleőrültem, és ez még semmi. De általában a szórakozás az volt, hogy barátokkal összejöttünk otthon, filmet néztünk, beszélgettünk, iszogattunk.

2012. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy akiknek céljai vannak, azok ezt igen ritkán tudják megvalósítani csak a munkahelyi fizetésükből. Mindegyik ismerősöm csinál még valami pluszt, folyamatosan keresi a lehetőségeket a több pénz megkeresésére. Nekem még a nagyszüleim, szüleim is csak úgy tudtak többet elérni az átlagnál, hogy 2-3 féle pluszmunkát vállaltak, az ismerőseim pedig új szakmát tanultak, vagy a nyelvtudásukat fejlesztették és azzal próbálnak jobban megélni. Én sem az eredeti szakmámban dolgozom (ruhaipar), mert abból ma éhen halnék.
2012. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nincsenek álmaim. Már azzal elégedett vagyok, hogy munka után hazamehetek a saját kellemes kis lakásomba.
2012. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keresem a kiutat és a lehetőséget, jobb fizetést.
2012. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha tudod hogy nincs jobb fizető állás, de ami van neked az a biztos megélhetés ha azt otthagyod még a fontos dolgokra se jut.
2012. dec. 14. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig lehet jobb, ezt hívják reménynek. természetesen nem hagyom ott a munkám, amíg nincs jobb és persze sokat segít, ha az ember szereti csinálni.
2012. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm anyját a gyerekei motiválják, hogy értük dolgozik. Hogy ők tudjanak tanulni és ezáltal ők majd jobban élhessenek.
2012. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!