Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriában szeretnék autót...

Ausztriában szeretnék autót venni mert olcsóbb és ott dolgozom. Viszont nincs ott kint bejelentett lakcímem. Hogyan oldható így meg hogy maradjon rajta az osztrák rendszám?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem magyar állampolgárnak nem lehet osztrák rendszámú autója. De ha ott kinn mégis lehet, akkor sem használhatod Magyarországon.
2013. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a helyzet a következő. én is így voltam NK-s osztrák kocsival jártam.

magyarként, magyar állandó lakcímmel, csak magyar rendszámos autót vezethetsz. kivéve:

-ha azt az éves meghatározott napok számának maximumáig vezeted itthon,

-ha céges autóval (osztrák) a főnök által írt és magyarra lefordított meghatalmazással, meg még pár papírral hajtod.

kint ahhoz h osztrák rendszámos kocsid legyen kell lakcím, biztosítás, autó:) régen tőlem munkahelyet is kértek. nem volt gond;)

különben az olcsóbb az hülyeség.

csak a biztosítás negyed évre 200 euro. az itthon a0-ban az éves biztosítás :D tankolni kint is tudsz, haza is járhatsz nyugodt szívvel.

ha itthon megfognak és te csak hümmögsz hogy hát te kint dolgozol meg hasonlók akkor is lepattintják a rendszámod, és vakarhatod magad.

nem éri meg.

az én audimon is inkább már magyar plakett van.

2013. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!