Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvett jogositvanyrol erdeklod...

Elvett jogositvanyrol erdeklodnek! 3 evig volt jogositvanyom, ittas vezetesert elvettek! Ez mar 3 eve tortent! Mi a menete hogy visszakapjam?

Figyelt kérdés
Vizsgaznom kell kreszbol, forgalombol , mindenbol ujra? Kezdo jogositvanynak fog minosulni a jogsim?
2013. ápr. 15. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy tudom ,hogy újra kell csinálni mindent. Még nem voltam ilyen helyzetbe ,de hátha ír majd olyan aki biztosra tudja mondani.
2013. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
ujra suli ---- kresz vezetés ---- ha van birói végzés esetleg még egy plusz tanfolyam is ahol arrol csevegtek milyen a pia volán mögöt felesöség ha ott nem veszed komolyan vagy nem mész akkor nem kapod meg az igazolást és nem lesz jogsid.
2013. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azthiszem, a válaszod már megkaptad, még annyit fűznék hozzá, hogy az ittasvezetéssel vigyázz, mert nem csak a saját életed kockáztatod, hanem másokét is! Engem pénteken ütött el egy ittas sofőr, totál gajjra vágta a motorom és majdnem engem is, de én megúsztam elég szépen.
2013. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű!

Mennyi időre vették el? Ha 6 hónapnál rövidebb időre, akkor nem kell semmilyen utánképzés, pláne nem KRESZ vizsga, ha érvényes még az orvosid, akkor simán kiadják az okmányirodában.

Ha 6 hónapnál hosszabb időre vonták be, akkor kell az utánképzés, és az ott megszerzett igazolással válthatod ki.

Elméletileg az orvosi vizsgálat érvényessége is benne van a központi rendszerben, így csak pénzt és személyit kell vinned az okmányirodába.

Ha a bevonáskor már nem volt kezdő a vezetői engedélyed, akkor már nemis lesz az, ellenkező esetben kapsz majd egy szép 181-es kódot is az új jogsidba!

2013. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, es az idotoket!

Harkonnen: a te valaszodat tartottam a leghasznosabbnak, es a valaszom , 6 honapnal tobb buntetest kaptam, 1 talan 2 ev nem emlekszem pontosan, amit szegyellek megmondom oszinten!

Sajna lusta voltam utana nezni anno, mert miota elvettek, azota kulfoldon elek, es nem volt szuksegem annyira ra, persze tegyuk hozza, azota hianyzik, es parszor jol jott volna ..de ez van!De nemregiben adodott egy nagyon jo munkalehetoseg, ami jogsihoz kotott.. utoljara tavaly majusban voltam otthon..de mindenkepp tervezem ,hogy meg a nyaron hazamegyek, es megcsinalom ujra, es mikorra visszajovok, mar csak a hivatalos nemzetkozi forditast kell elinteznem, es minden megy majd tovabb a rendes kerekvagasban , jogositvannyal! Ami ugye mindannyian tudjuk, nagyon megkonnyiti az eletetet!!

Szerintetek mennyi ido a leggyorsabb eljaras amig vissza kapom? A kresszel nem lenne gondom , atneznem tuzetesen stb.. vezetessel sem az 100%... velemeny? 2-3 het alatt meg tudnam csinaltati ujra?

2013. ápr. 16. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:

(4)93 Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek


a) akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve


b) akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá


c) akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.


(5)94 A vezetői engedély csak abban az esetben adható vissza, ha az érintett személy igazolja, hogy az utánképzésen részt vett.


"Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy Önnek az utánképzésre kötelező határozattal fel kell keresnie a lakhelye szerinti – vagy bármely - Közlekedési Hatóságot, ahol először egy feltáró foglalkozáson vesz részt, majd kijelölik Önnek a megfelelő programot, amit díjfizetést követően el kell végeznie ahhoz, hogy a jogosítványát visszakaphassa."


I. program


A közlekedési képzettség hiányosságainak megszüntetésére irányuló elméleti foglalkozás


A foglalkozások során a résztvevők utánképzésre való kötelezésének alapjául szolgáló cselekmények, valamint a vezetési próbán elkövetett, az adott csoportra nézve tipikus hibák közlekedésszakmai (jogi, vezetéselméleti, közlekedéserkölcsi, járműműszaki stb.) elemzésével, a szükséges kapcsolódó ismeretek közlésével kell a képzettségi hiányosságokat csökkenteni, s a pedagógiai (andragógia) módszereivel kell a helyes közlekedési magatartásra nevelni, a kívánatos közlekedési beállítódásokat kialakítani.


A program időtartama: 6 óra, amelyet két foglalkozásra elosztva kell megtartani.


A csoportlétszám felső határa 15 fő, alsó határa nincs.


Tárgyi feltételek:


- a közlekedési hatóság által e tevékenységre alkalmasnak minősített helyiség, a csoportlétszámnál legalább kettővel több, jegyzetelésre is lehetőséget nyújtó ülőhellyel;


- keretezett diaképek kivetítésére alkalmas diavetítő vetítővászonnal, vagy egyéb, ezzel egyenértékű berendezés;


- videolejátszó megfelelő méretű, illetve elegendő számú monitorral;


- falitábla krétával vagy más, ezzel egyenértékű demonstrációs eszköz.


V. program


Az „enyhén ittas vezetők” foglalkozása


Jogi és egészségügyi ismeretközlés, valamint csoportos témacentrikus beszélgetés, pszichológiai-behavior (viselkedés) terápiás elemek.


Alkalmazásának célja: célra irányuló részleges módosítás. A program az I., a II. vagy a III. programmal együtt, annak kiegészítéseként határozható meg a kötelezett számára.


A program időtartama: 7 óra.


A csoportlétszám felső határa 15 fő, alsó határa nincs.


Tárgyi feltételek: értelemszerűen azonosak az I. programnál feltüntetettekkel.


VI.17 program


A „közepesen ittas vezetők” foglalkozása


Ismeretátadás, egyéni motivációk feltárása, ezek csoportdinamikai felhasználása, tréningmódszerek, korrektív-behavior (viselkedés) terápia az ivás és vezetés területeinek szétválasztására. Célja a hamis tétel megváltoztatása, önismeret növelés, önkontroll módszerekkel (negáció-tagadás, averzió - elkerülés).


A program időtartama: 15 óra, amelyet 3 foglalkozásra elosztva kell megtartani.


A foglalkozás kettős vezetésű.


A csoportlétszám alsó határa 8, felső határa 12 fő.


[link]


Tehát max. 5x kell elmenned az NKH-hoz.


Ha jól tévedek, akkor az ittas vezetőknek nem kell vizsgázniuk se gyakorlatból se KRESZ-ből.


Bővebben itt:

[link]


Egyáltalán van utánképzési határozatod?

2013. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen hatarozatom nincs, semmilyen utankepzesrol! Mikor kellett volna ezt megkapnom??
2013. ápr. 17. 10:30
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha minden jol megy, szeptemberben, vagy novemberben hazajutok, es sikerul mindent elintezni! Ezert is kezdtem el meg most utananezni a dolgoknak.

3 ev alatt nem vagyok benne biztos , hogy tokeletesen menne a kresz.. bar ha nem kell vigygaznom, ezen lehet segiteni, egy kis sajat kepzessel is a kotelezo utankepzesen kivulis ( ha az nem lenne eleg persze).

Vezeteshez szerintem hozzaszoknek ujra hamar.

2013. ápr. 17. 10:34
 9/10 A kérdező kommentje:
mindenesetre, koszi szepen az infokat megegyszer!
2013. ápr. 17. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:

"Semmilyen hatarozatom nincs, semmilyen utankepzesrol! Mikor kellett volna ezt megkapnom??"


Abban a határozatban kell benne lennie, amiben leírták, hogy mi és mennyi a büntetésed, add le a jogsidat, etc...

Ha abban nem szerepel az utánképzésre vonatkozóan semmi, akkor irány doki, aztán az okmányiroda!

2013. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!