Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.3-as Swift (2007) mennyivel...

1.3-as Swift (2007) mennyivel fogyasztana többet átlagos használat mellett, ha a 165-ös gumi helyett,185 vagy 195-öst tennék fel?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5,3 - 6 l között járok vele
2013. ápr. 17. 10:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
nekem régi swiften 155/70/r13 helyett 155/80/r13 van es kevesebbet fogyaszt. de ha te csak a futo felületet nagyobbitod meg akkor valoszinű h 1-2 literrel de jobb lessz a tapadás.
2013. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Előző, ez nem igazán váltó méret. Így se a sebességmérőd, se a km óra nem fog pontos értéket mutatni.


Amúgy 1-2 deci lesz a különbség.

Nekem a téli gumim 195 széles, a nyári 215. (Nem Swiften.) Pár deci a fogyasztásbeli különbség. Azaz nem jelentős.

2013. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Syrakusa ***** válasza:

Egy bizonyos méretig javul csak a tapadás.........

165 gyári méretre nem biztos,h a 195 - ös gumi megfelelő lenne.Ott már leeht tapadás romlás lépne fel........

2013. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Persze, ki ne találjátok, hogy minél szélesebb, annál gázabb a tapadás! Ezen nagyon nagyot röhögtem.


Viszont ha a perem "vastagságát" növeled, vagy csökkented az pontatlanság oka lesz. A futóművet nagyobb változtatás esetén után kell állítani!

2013. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
az h nagyobb a felületed és mégis jobban csúszik csakis télen igaz hóba vagy jégen a lényeg h csuszós úton. mert eloszlik a kocsi sulya a nagyobb felületen .ez olyan mint a sielőknél a sítalp minnél nagyobb a felület annál kevésbé süpped bele a hóba.
2013. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Syrakusa ***** válasza:
42%
Aham és akkor nyáron nedves uton nem.....igaz?Vagy hajnalba a pára lecaapódásos úton?Ahogy az utolsó is írta ugyanaz a súly nagyobb felületen azaz kisebb a felületi nyomás,nagyobb a gördülési ellenálás,és ezért kanyarba jobban oldalra kúszhat bizonyos méret felett......Utolsó előtti TE meg ha valamit nem tudsz olvass utána kicsit és utána okoskodj..........
2013. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Syrakusa:

Ezt te komolyan gondoltad? Láttál te már nyári gumit? Tudod, nem slick gumiról beszélünk! De légyszi ne nekem kelljen a szádba rágni, hogy minek van "bordázva" a gumiabroncs!

2013. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Most olvasom:

"nagyobb a gördülési ellenálás"

Te se tudod, hogy mit bizonygatsz. Ha nagyobb a gördülési ellenállás, akkor hogy kisebb a tapadás? Hogy értsd a nagyjából 13 éves fejeddel: gördülési ELLENÁLLÁS = tapadás, tehát ha a tapadás nagyobb mértékű, ahogyan te magad írtad, akkor oldalirányba hogy az anyám kínjába csúszna meg jobban? Autóversenyen is gondolom virsligumikat használnak, mert a szélesebb jobban csúszik. Ekkora baromságot még sose láttam. :D

2013. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
nyáron azért nem igaz mert akkor tél van. :D
2013. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Syrakusa ***** válasza:

El kell ismernem valóban félig baromságot írtam a gumikkal kapcsolatban.Elolvastam pár tesztet,össze hasonlítást!Én is félre voltam akkor informálva(gumis által) DE részben más "okos" emberke is baromságot beszél!

Nem csak slick gumikkal van esélyed a vizre futásra(aquaplaning)hanem bármilyen gumival.Ha nem hiszel NEkem akkor javaslom mielőtt ezt elolvasnád ( [link] ) 180 - al hajts bele egy vizzel teli pocsoláyba minnél vastagabb gumival(mert vastag meg bordázott)így nincs mitől félned!!!!!4 Szélesebbel sokkal nagyobb esélyed van a nedves uton történő irányíthatatlanságra......

2013. ápr. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!