Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Peugeot 206-ban mennyit...

Egy Peugeot 206-ban mennyit bír ki a kuplung a cseréig (átlagos használat mellett)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most kb.88000 km van benne, és valószínűleg a kinyomócsapágy elkezdett "nyekeregni". Na most egy szétszedéssel kb 20ezerért cserélnék a kinyomócsapágyat, vagy 50ezerért komplett szerkezet kuplungtárcsa kinyomócsapágy csere. Szóval érdemes-e csak a kinyomócsapágyat cserélni, vagy inkább várjak amíg beáll a csapágy és megeszi a szerkezetet esetleg a tárcsát is és komplett cserét válasszak? Ha valóban kinyomócsapágy hiba vajon meddig megy még el? Esetleg vihet még magával más alkatrészt is ha végleg tönkremegy? Adalékként: csak hidegen hallatszik a nyekergő hang akár benyomott akár kiengedett kuplungnál, de benyomáskor változik a hang....

A válaszokat előre is köszi.


2010. dec. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

szedjétek szét

cseréljétek ki mielőbb a kinyomócsapágyat

és ha mrá úgyis ott van szétszedve akkor a szerelőnek meg kell tudni állapítani hogy a kuplungtárcsa cserére szorul-e vagy még bírja

2010. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nincs szétszedve...
2010. dec. 10. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
a nagyátlag 100 ezer km
2010. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kuplungot úgy tervezik, hogy kb. annnyit bírjon, mint maga a motor. Tehát ha normálisan kezeli az ember a kuplungot, akkor elvileg az autó élettartama alatt hozzá sem kell nyúlni. Persze aki lámpánál is sebességben hagyja (kinyomócsapágyat teszi tönkre) és 10 centinként gurulgat előre (tárcsa kopik el) azt gondolva, hogy ettől hamarabb vált a lámpa, az ne csodálkozzon, ha cserélni kell a kuplungot már 100000 km-nél...
2010. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Huron válasza:

206-207 erzekeny pontja, pont a kuplungtarcsa.. 100-120e km-re vannak szavatolva, de 50e km-kornyeken....

Lebasz a szerelo, h forma 1 es pilota vagy..ugy nez ki a berendezes! 50 ezres cserenel 150 ezer a tarcsa csere.

Am, jo autok!

2010. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi hozzászólásokat! Azt nem tudom még, ha most nem lesz csapágycsere a kuplung alkatrészeken kivül más is kifeküdhet?
2010. dec. 10. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:

én csak ezzel egykoru peugeot partnerről tudok nyilatkozni, 140 ezret mentem az autóval, és a kuplungja hibátlan volt! nyöszörgött ugyan valami benne, de sztem kb az 70-80 ezer km től, én is féltem h a kinyomó csapágy, mert bármit kentem ott nem javult, de 140 nél is ugyan úgy nyöszörgött, és semmi baja nem volt vezetésnél!!!


ha cserélsz akkor komplett kuplung szettet!!! és abból is jó minőségűt!

2010. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!