Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereket cseréltem, és a...

Kereket cseréltem, és a közepe elveszett? Ez így gond vagy mi a szerepe?

Figyelt kérdés

lásd a fotón:


[link]


[link]


a többi kerék közepén a középső nagy csavarnál van valami, ami takarja, ennél az egynél viszont nincs. ez csak díszként van ott, hogy ha nincs dísztárcsa, szebb legyen vagy mi a funkciója? lehet abból baj, ha hiányzik? a többi 4 csavar jó erősen meg van húzva, és látszólag semmi gond, csak úgy feltűnt, és a biztonság kedvéért kérdezem.

köszi!



2013. ápr. 19. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Onnan a porvédő kupak hiányzik, a kerék rögzítésében nincs szerepe. Jó lenne pótolni, hogy védje a kerékagy-csapágyat, anyát a szennyeződéstől. Eredetileg semmi nem rögzíti, csak beleszorul a helyére.
2013. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, ilyet keress a kocsitípus megjelölésével:

[link]

2013. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kerékagy porvédő sapka. Nem dísz, ez a sapka akadályozza meg, hogy a por, a kerékcsapágyba kerüljön.
2013. ápr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi de és egyébként mi történik, ha bemegy a por a kerékcsapágyba?


(úgy gondolom, eleve se volt ott, mert többen kerestük órákig a kerékcsere helyén, de sehol nem találtuk, és én se emlékszek h kiesett volna valami)

2013. ápr. 19. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha bemegy oda a por a csapágy életartama lényegesen rövidül!
2013. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi, de hihetetlen ez megint, körbetelefonáltam 8 különböző autóalkatrész-kereskedést, sehol sincs, a márkaszerviz pedig kifejezetten azt állítja, hogy eleve gyárilag sincs és nem is kell oda, holott a többi 3 keréken van, erről az egyről hiányzik. erre az a válasz, hogy az képtelenség, mert ők tudják ... hát most igazodjak ki akkor, de lényeg h szerezni nem tudok
2013. ápr. 19. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Elmégy egy bontóba és keresel a típushoz megfelelő kupakot!

Érdekes, megnéztem az Ignisemet, a hátsókon van kupak, az elsőkön nincs(gyárilag)!

2013. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolso megoldás egy jo esztergájosal csináltatsz aluminiumbol!
2013. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oks kösz! közben az autószerelőmet is megkérdeztem, és szerinte se kell, na de majd körbe nézek ...
2013. ápr. 19. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!