Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51c van, és néha van...

Velenc kérdése:

Simson s51c van, és néha van szikra, néha nincs. Volt hogy napokig nem volt semmi szikra. Tirisztoros, és szinte mindent cseréltem már. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Először csak néha ment el a szikra, aztán végleg. kicseréltem az alaplapot, jeladóval, gyújtótekercset, tirisztort,a földeléseket átnéztem, de nem láttam hibát.(kettőt találtam, a tank alatt a trafóé, és a dekniben a többi)Most épp nincs szikra.
2010. júl. 6. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
trafó is lehet,
2010. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a gyertyapipa kábele belemegy a trafóba. Az a vége lehet elvan oxidálódva, vágj vissza belőle pár centit.
2010. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, először nézd át az elektromos csatlakozásokat meg stb... aztán meg próbáld ki, hogy cserélsz egy alaplapot...

Nekem az volt a probléma, hogy a lendkerék 20 év alatt pici pici hozzáérésekkel lecsiszolt az alaplap jeladójából, és amikor felmelegedett emgállt, és nem adott szikrát az istenért... aztán lehült 1-2 óra és ment tovább...

Szerintem kérj először ismerősödtől mert elég drága azthiszem 4000 ft...

2010. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jaj bocs most olvastam, hogy már cserélted!

Akkor szerintem is trafó, meg gyertyapiupa vezeték, és mérd meg h hol vész el az a szikra...:)

2010. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, de már megvolt szinte minden. Trafót ugyan nem vettem másikat, de az enyém másik motorban mükszik, az övé az enyémben nem. :-) A kábelből levágtam, de semmi, pipát is cseréltem, semmi. Azóta kaptam vadi újj trafót,pipát,kábelt, de semmi. A trafóig mérek 12-16V-ot, persze csak ha jól csináltam, mert nem értek hozzá,aztán ott elvész az éterben, de mondom ez a trafó másik motoron oké. A test kábelt is megnéztem, ott is minden jó. :-) X akta. Most éppen 12v-os komplett megszakítós gyújtást keresek, és átalakítjuk. Esetleg ha van valakinek érdekelne. Fejér megyében vagyok a velencei tónál.
2010. júl. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!