Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komplett autó újrafestése...

Komplett autó újrafestése mennyibe kerül nagyjából?

Figyelt kérdés

Eléggé viharvert az egész kocsin a festés, ezért gondolkodom, hogy újrafestetem (másik kocsit úgyse akarok venni sem most, sem később). Ez mennyibe kerülne nagyságrendileg?


A kocsi most szürke. A forgalmiban is csak simán "szürke" szerepel. Ha én egy árnyalattal sötétebb szürkére fújatnám, az nem lenne gond, ugye? Nem kellene új forgalmi?


Illetve eszembe jutott, hogy két színű legyen. Nevezetesen, hogy a teteje (oldalcsíktól felfele) sötétebb szürke, alul világosabb. Többe kerülne így lefújatni, igaz? Ez mennyit dobhat a festés árán?


Válaszaitok előre is nagyon köszönöm.



2013. ápr. 19. 15:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Áhhá, már értem, miért jön ki 200-ra, vagy afölé. Én ezt az egészet úgy gondoltam, hogy én szétszedném itthon (van egy kis lakatos tapasztalatom), szóval csak az alapozás és fújás lenne a szakik dolga. Összerakni is én raknám utána össze. Ez szerintetek mennyivel csökkentené a tarifát?
2013. ápr. 20. 17:50
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha le is csiszolod, a problémás részeket javítod és már festésre készen viszed a szakikhoz, talán 100.000 alatt is kijöhetsz. De vigyázni kell, nehogy ott mondják meg, hogy "Hát ide kéne még egy kis gitt" meg "ott sem teljesen sima a felület". Ja, szeretik amúgy azt az időt is felszámolni, amíg a sarokban áll a munkadarab, tehát ez a >100.000 csupán becslés. Főbb karosszériaelemeknél meg lehet húzni, hogy a környékét letakarod és csak átfújod, de egyes részleteket bizony különszedve kell lecsiszolni majd újrafújni.
2013. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Értem. Ez az összeg már jobban hangzik. :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

2013. ápr. 20. 18:12
 14/17 anonim ***** válasza:

Saját kérdésem, talán segít valamit a 6-oska válasza.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__401..

2013. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. :)
2013. ápr. 21. 11:27
 16/17 cneref01 válasza:
100%
Most kértem az egyik festő mühelytől árajánlatot a kocsimra. Octavia 1-esem van. Csak külső festés 1.200.000 ft + áfa. 30% engedménnyel majdnem 900.000 ft + áfa lenne. Metál fénnyel két színnel.
2018. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az kicsit soknak tunik.. nekem most nyaron volt telifenyezve az auto. Csak az 3-400 ezer volt munkadijjal. Igaz nem metal csak sima, de akkoris.
2018. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!