Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár héttel ezelőtt nekitolatta...

Pár héttel ezelőtt nekitolattam egy parkoló autónak, mert sötét volt és esett, egyszerűen nem láttam a tükörből. Kiszálltam, nem láttam az autón horpadást, mégis kaptam ma egy rendőrségi papírt. Miért?

Figyelt kérdés
Kiszálltam megnéztem nekem betört az eleve is repedt hátsó lámpám az övének semmi baja nem lett, ahogy akkor láttam. Ennek függvényében nem is foglalkoztam a dologgal, mentem tovább. Nyilvánvalóan mégis lett egy kis horpadás, vagy karc, amit én akkor nem láttam. Május végén kell bemennem a rendőrségre, mire számítsak? Gondolom pénzbírság, de ha esetleg valaki ért a dologhoz,és tudna mondani valami okosat, megköszönném!

2013. ápr. 18. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosításod van?
2013. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen
2013. ápr. 18. 21:24
 3/7 Napkiraly ***** válasza:

szerintem vagy cserbenhagyás vagy szabsértés lesz ( [link]

Amit tehetsz, hogy felkeresed a károsultat, megegyezel vele, és visszavonja a feljelentést

2013. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valaki látott, vagy kamera leolvashatta a rendszámodat. Cserbenhagyás semmiképpen nem lesz. Az komoly bűncselekmény lenne. Akkor lenne az, ha nem győződtél volna meg arról, hogy valakinek lett-e baja. De kiszálltál és láttad volna, ha valakit elütsz.

Ez egy egyszerű anyagi káros közlekedési baleset okozása lesz. Valamennyi pénzb. lesz szerintem.

2013. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm ugyan így tett (csak ő látta is a horpadást....).


60K volt a bírság + a kár ment a kötelezőjére.

2013. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! tehát egy esetleges kis horpadás, amit nem láttam és mondjuk 5 ezer forintból kikalapálják, az nekem minimum 60 ezerbe fog fájni. nem hangzik túl jól, de soha nagyob büntetést...
2013. ápr. 19. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, az a büntetés, amit az államnak fizetsz, nem a károsultnak. A károsultnak majd a biztosítód fizeti a kárát.


És ne haragudj, de ha nekem egy "kis horpadást" csinálnál az autómra akkor nem kalapálna ott senki, hanem vennél rá egy új elemet. Nehogy már valaki más figyelmetlensége miatt legyen egy toldott foldott kalapált átfestett autóm, ami ott tuti el fog kezdeni rohadni, akár milyen jól csinálják meg.

2013. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!