Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajozás nélkül ment, mekkora...

Olajozás nélkül ment, mekkora kár érhette?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég vettem egy 50ccm-es robogót, és kötelező cseréknél vettük észre, hogy az olaj bowden elszakadt. Alapjárati kenést kapott csak...

Nem tudni mióta ment így, érdekelne hogy milyen károsodást tud szenvedni ilyenkor egy 2 ütemű motor, illetve van e valami tünete a károsodásnak. Nyilván nem arra gondolok hogy beragad a dugattyú és nem megy.


8 grammos görgő van benne, 80 fölött van picivel a vége.



2013. ápr. 19. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg nem szorult akkor menni fog. Persze az élettartama biztosan csökkent, az, hogy csak minimálisan vagy jelentősen az majd kiderül.

Ha jelenleg jól működik az olajozás akkor szerintem felesleges foglalkozni vele, attól hogy szét szeded nem lesz jobb csak akkor ha cseréled a kopó alkatrészeket. De ha még jól megy, nincs rendellenes hangja sem akkor felesleges bolygatni.

2013. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm!


Talán egy kompresszió mérést bevetek majd, az talán elárulja mekkora a gond.

2013. ápr. 19. 20:29
 3/15 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első, ha nem ragadt meg akkor nincs probléma. Viszont a csapágyak, tűgörgők élettartama biztos hogy csökkent valamennyit.
2013. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülhet körülbelül egy kompresszió mérés? Illetve mi az érték ami elfogadható?
2013. ápr. 19. 20:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Jó volna tudni hogy mennyi volt gyárilag. De akármelyik műhelybe elmész, ott végnyomást fognak neked mérni. 12-13 körüli érték az jó.
2013. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Gyári adatot nem tudok sajnos...
2013. ápr. 19. 20:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, a kompresszió mérés nem nagy dolog. Méresd meg, aztán legalább lesz egy értéked amihez ha más nem később tudsz viszonyítani :)
2013. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gubancos a kompresszió azt már a motor húzásán is észlelni lehet. Ha jól húz a moci akkor én nem vinném sehová megméretni csak azért hogy a fejemben legyen egy szám. Mi régebben a simsonon úgy mértük a kompresziót hogy ujjal befogtuk a gyertya helyét, és éreztük a levegőnyomást. Tudom hogy ez nem egy bekalibrált műszer, de ingyen van, és teljesen megfelelő egy segédmotorhoz. Ez azért nem egy űrrepülő.
2013. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elvittem végül megmérték és 4 bar .... Állítólag ez jó. :)


Köszönöm a válaszokat

2013. ápr. 20. 10:11
 10/15 anonim ***** válasza:
4 Bar az rettenetesen alacsony. Nem 14?
2013. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!