Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az esélye, hogy nem tudom...

Főzős Laci kérdése:

Mi az esélye, hogy nem tudom beindítani az autót, ha lemosom a motorteret?

Figyelt kérdés
Természetesen az elektromos részeket(akku,generátor) letakarom nejlon zacskóval.Ja,ez egy Opel B Omega dízel.
2013. ápr. 20. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha dízel akkor tuti hogy be fog indulni, ha az önindító nem ázik be.
2013. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha,akkor az önindítót is lezacsizom,lesz ami lesz.

Köszi a választ!

2013. ápr. 20. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volvo S80-nak rendszeresen mosom magasnyomásúval a motorterét és eddig még mindig beindult:) és én nem takargatok le semmit (aksi hátul van).
2013. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
De minek lemosni a motorteret? Ezt nem értem. Soha az életbe nem mostam le egy autómnak se a motorterét, a mostani is már megvan 3 éve, de soha az életbe nem lett még csak törölgetve se. Semmi szükség rá, nincs értelme. Kívül mindig gyönyörű szép tiszta, az utastér szintén, mindig porszívó, törölgetés, kórházi tisztaságú az egész, plusz a csomagtartó rész is, de a motort nem kell mosni.
2013. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Pont ezt akartam én is kérdezni. Minek azt lemosni?
2013. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

"Ha dízel akkor tuti hogy be fog indulni,"

Attól, hogy gyújtás nincs ami beázhatna attól még okozhat galibát a víz.

Ugye a motorvezérlő elektronika hátránya...


Emlékszem amikor árvízkor elégég mély vízen mentünk át a 15 éves benzines autónkkal, kicsit rángatott, de átment. Az út szélére meg sorban tolták ki az újabb, sok-sok elektronikával ellátott autókat. Függetlenül attól hogy benzines vagy dízel :)

2013. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze ahol a motorvezérlő a motortérben van, ott gáz van, de például ott vannak a sima adagolós dízelek, amik addig mennek ameddig a légszűrőn nem szívnak vizet. Ezért jó a snorkel. Ha az autó már nem látszódik ki a vízből a motor még akkor is ketyeg. [link]

Na de itt már eltértem nagyon a kérdéstől. Egy sima kis motortér mosástól nem lesz semmi probléma.

2013. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

" Ezért jó a snorkel. Ha az autó már nem látszódik ki a vízből a motor még akkor is ketyeg."


Erről jut eszembe, láttam már olyan járművet amin ez a vezetőfülke fölött volt vagy fél méterrel, az már miért jó?

A sofőr ha nem búvár akkor hamarabb megfullad minthogy a motor lefulladna :D

2013. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!