Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 1.4 hdi-ről van szó....

Peugeot 1.4 hdi-ről van szó. Folyamatosan visszaszivárog a gázolaj a nem tudom hova és csak akkor tudom beindítani, ha a kézi pumpával felszívatom a gázolajat. Valaki valami ötlet? Gázolaj szűrőcsere esetleg?

Figyelt kérdés

Néha a kézi pumpa résznél (nem mindig) gyenge zörejt hallani (mintha menne valami) és csak újbóli gyújtásadáskor áll meg. A gázolajszűrőnél is hallani, hogy visszabugyog az üzemanyag.

A hibaolvasó készülék nem talál hibát.


2012. aug. 15. 23:05
 1/2 anonim válasza:

Hehe :D

Nekem is ugyanez a bajom, vagyis inkább csak volt.

Régebben mindig pöcröffre indult a motor, de aztán állandoan tanksapka le hogy kapjon levegőt, pumpálni...utána meg indult. de most idővel levetette ezt a problémát. Lehetséges hogy vákum van a tankban és visszaszívja. nekem kikellett pucolnom a levegőztetőjét és azóta jó! 206 SW 1.4 Hdi

2012. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott. A gázolajszűrőtől jövő és a pumpa felé menő üzemanyag vezeték volt kilyukadva. Szivárgást szinte nem is lehetett látni. Mikor már 14ed szer szedtem le a levegőszűrő házat akkor tűnt fel, hogy enyhén gázolajos a cső környéke. Ekkor gondoltam arra, hogy valahol itt engedi el a nyomást. Közben hibának kiírta, hogy az üzemanyag nyomástartó szelep ment tönkre. (24.500ft) Még szerencse, hogy nem rendeltem meg, mert ugye szegény számítógép nem tudja azt kiírni, hogy az üzemanyag cső lyukas. Mivel nem volt nyomás (mert a cső elengedte) ezért csak ezt tudta hibának kiadni. Hozzátenném, hogy üzemanyagcsövet csak gyáriban lehet kapni utángyártottban nem. Ja és csak párban, melyet a legolcsóbb bolt is csak 26.000ft-ért tudott volna adni. Mondom én elmentek ti a büdös pi...ba. Vettem 800ft-ért gumi üzemanyagcsövet, bilinccsel rögzítettem és láss csodát azóta tökéletesen működik. Igazából feleslegesen kidobtam volna 50ezret + a munkadíj, tehát kb 60at. Másfél hetembe került, de megoldottam 800ft-ból.
2012. nov. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!