Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20-30 év múlva megint teljesen...

20-30 év múlva megint teljesen más lesz az autók dizájnja?

Figyelt kérdés

Ha megnézek most egy 70-80 as évek autóját, elég érdekes.

Nem mondom, hogy gáz, de nem a mai autók stílusa: pl haverom nem szereti a régi autókatr, és azt mondja erre, hogy "jajj, ez régi, csúnya!"

[link]


Ha ez így megy, akkor pl. 20-30 év múlva megint csak fura lesz egy ilyet látni?

[link]


Tehát akkor majd lesznek más külsejű autók, és aki a moderneket fogja szeretni azt fogja mondani: "jajj, ez régi, csúnya!"



2013. ápr. 21. 15:39
 1/7 anonim válasza:
64%
Mint minden, 30 év múlva, visszatekintve, már az alább belinkelt Bömös (amúgy veri big BMW fán' vagyok), is már régi lesz. Nézd meg, hogy már most milyen koncepciók léteznek. Legyen az Honda, BMW, Citroen. A legtöbb autógyártó egyre jobban a "futurisztikus külső" felé hajlik. Ez valamilyen szinten érthető is, mert a vevőkör folyamatos változást akar, újat, újításokat. - Senki sem akar leragadni a "réginél". Az autógyártók követi a világszemlélet változását, autó dizájn szempontjából. Valószínűleg, 30 év múlva, már BMW i8 stílusú autók fognak rohangálni, és a mostani nagyon szépnek és dizájnosnak tartott autók (BMW 750Li 2013, ami mostani szemmel egy vadállat), lesz egy igazi retro.
2013. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
minden teljesen más lessz ezen sokat lehetne vitatkozni de ha meg nézed a mai autókban és motorokban már van tervezett hiba hogy a szerelő is meg éljen. De nekem tetszene ha a divat meg ismételné önmagát régi autó stílus mindig is be jött.
2013. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Akinek a Ferrari 308 GTS ronda, annak biztos ronda lesz 30 év múlva a Bömbi is.


Különben nekem meg a régebbi kocsik jönnek be, ez a sok lekerekített forma....egyre jobban hajaznak egymásra a márkák.

2013. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

+1 az utolsónak!

Szerintem a legtöbb 2010-2013-as autó inkább hasonlít egy szappantartóra, vagy egy niveás flakonra. Ráadásul ugyanúgy néznek ki. Régen volt "egyéniségük". De persze valakinek biztos jobban tetszik a szappantartó kivitelezés, őket sem akartam megbántani!

2013. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lett teljesen más az autók dizájnja 20-30-40 vagy akár 50-100 év távlatában sem. Még mindig 4 kereke van és kormánnyal vezéreljük.

Fiatalabbak lehet, hogy elhamarkodottan ítélik meg a dolgot és nekik a régi eleve egyenlő a rondával, de ez inkább amiatt van, mert ők szüleik révén egy olyan világba csöppennek bele, ahol anyu 5 éves telefonja régi és apu 10 éves kocsiját is cserélni kell - de nézzük egy kicsit másként a dolgot - miért kell a dizájnnak változnia? Miért ragaszkodik évtizedek óta az eredeti formáihoz mondjuk a Rolls Royce, Land Rover és a Porsche és miért nem néz ki úgy egy 2 milkós Dacia mint egy 15 milliós Audi?

Nos, nem a karosszéria-megmunkálás költségei miatt. Az autót társadalmi rétegeknek tervezik - a Daciáról a külseje alapján is el kell, hogy hidd, hogy egy olcsó autóval van dolgod (még ha a brit királyi család utazik is benne), az Audinak meg tükröznie kell, hogy ez a kocsi bizony valami vállalati vezetőé (még akkor is, ha mondjuk Torrente száll ki belőle lehúzott gatyával). Ugyanígy működik ez az idővel is, az új típusnak el kell hitetnie magáról, hogy a jövőt képviseli, még akkor is, ha ez a régi típus rovására megy. Nem azért látja a 308-as Ferrarit csúnyának a haverod, mert régi, hanem mert tudja, hogy egy modern sportautó nem így néz ki. Ugyanakkor a design nem csupán egy trükk az autógyártók részéről az eladások növelésére, hanem környezetünk alakítása is a legprofibb módon, de ezzel már nagyon off-topicba mennék, úgyhogy röviden lezárva: igen, totál más lesz a hétköznapi utcakép.

2013. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy az új kocsik közül nincsen olyan ami tetszik, nekem is új autóm van és szerintem kimondottan jól néz ki, de ha általánosságában nézem, akkor nekem jobban tetszenek a régiek, csak nincs türelmem veteránozni, ráadásul a mindennapokra kevésbé jó egy régi autó. Két autó fenntartása (egy régi és egy új) pedig túl nagy teher lenne a családi kasszának. Egyelőre... :S)
2013. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!