Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik napszakban...

Szerintetek melyik napszakban a legjobb vizsgázni?

Figyelt kérdés
Reggel, vagy délután? Nekem pl a jövőhéten lesz a vizsgám, reggel 7 órakor. Kicsit tartok tőle, mert mondta az oktatóm h viszonylag nagy forgalom szokott lenni, (munkába induló emberek, iskolás gyerekek stb...) Bár van egy jó oldala is, hogy tudom követni a többi autót. Pl ha a több sávos úton le kell valamerre kanyarodnom, és az előttem lévő is ugyan arra megy, vagy ha egyenesen megy, tudom követni, hogy én is úgy csináljam.
2013. ápr. 21. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 4 vizsgám volt, mindegyik korán reggel. Fáradt nem voltam egyszer sem az idegesség miatt, a forgalom meg nem vészes, pedig Budapest majdnem-belvárosában vezetek. Mondjuk utoljára a Váci úton akkora dugó volt, hogy az oktatóm szólt a biztosnak, hogy inkább egy másik útvonalra visz, amin biztosan visszaérünk időben a parkolóba.

Ha nem lettem volna ennyire ideges, még jó lehetőség is lett volna egy könnyű vizsgára.

2013. ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már rosszul állsz hozzá.

Majd elmondom mi a bajom ezzel. De a reggeli csúcs forgalommal az a bökkenő hogy az nem igazán való egy tanulóvezetőnek, ugye akkor mennek dolgozni az emberek, akkor a tömött buszok, nagy forgalom, ott azért 5 ször jobban kell figyelni mint egy normál esetben.

Azzal mondjuk nem baj ha nagyrészt így tanultad mert így hozzászoksz a csúcshoz de ez azért neked lehet elég nagy falat lesz. mert sajnos még egy 5-10 éves jogsival rendelkező sofőr is a haját tépi amikor az előtte haladó valami marhaságot csinál.

Na most itt jön az amit az elején mondtam hogy soha ne csináld azt amit az előtted lévő csinál.

Sokan vannak olyanok akik szabálytalankodnak, főleg lekanyarodásnál na azt ne kövesd a sávváltásnál nem az előtted haladót kell nézni hanem a melletted, meg a mögötted haladókat hogy ha letérnél akkor na told le az útról, és ha valaki lassítana ne hajts bele.

Ennél a résznél baromira észnél kell lenned, meg másrészt nem tudhatod hogy merre megy az előtted haladó, mert honnan tudnád, letérésnél oké indexelne, és ha ne, mert sok olyan van aki csak elrántja a kormányt és ennyi.

Szóval nem lesz könnyű de nem is lehetetlen megcsinálni.

A lényeg hogy figyelj oda, nagyon, és határozottan csináld azt amit kell.

Ha az országúti vezetést húzod ki, akkor lehet könnyebb dolgod ha nem a belvárosból kell indulnod.

A barátnőm a nagyvárosban (megyeszékhely) tanult vezetni és ott is volt a vizsga. Akkor ő reménykedett abban hogy ne a belvárosban kelljen mennie mert az akkor halál ott, közlekedési szempontból, mert ő is 7 kor kezdett. De ő az országútit kapta, és a szerencséje az volt hogy a kezdő hely az nem volt messze a határtól így csak pár utcát meg egy főutat kellett túl élnie a városban utána már könnyebb volt lakott területen kívül mennie, mert ott nem volt lassú a forgalom, mindenki haladt szépen, ő neki nagyon jól megy városonkívül a vezetés, szóval neki így sikerült a vizsgája. Bár a nagyobb városokba főleg ha idegen helyen van akkor időnként elkezd izzadni hogy akkor mit hogy merre, de szerencsére már van akkora rutinja hogy tudja kezelni a helyzeteket, de a fővárosba még nem merem elengedni autóval még ha mellette vagyok akkor sem.

De ne aggódj sikerülni fog. Ha meg nem akkor sincs baj mert akkor elvileg mindenkinek későbbre adnak vizsgaidőpontot. Mert a pótosokat többnyire 11 utántól vizsgáztatják ha nincs annyi jelentkező.

2013. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Az előző 2 vizsgám is mindig reggel volt, 8 órakor.

Én is megyeszékhelyen vizsgáztam (Szeged). Országúti vezetést húztam legutóbb, és azt is sikerült elrontanom az utolsó percekben, mert az egy irányú utcában a balra kanyarodásnál nem húzódtam le, csak a "képzeletbeli" felező vonal mellé, és megbuktam. Így több mint valószínű hogy az országútit már nem fogom megkapni. :(

Az a másik helyzet, hogy 8-kor már nem volt olyan nagy forgalom, mert mindenki beért a munkahelyre, iskolába, stb.. így tök jó volt. De viszont mindig amikor oktatóval vezetek, akkor sosincs nagy forgalom. :(. Ritkán vezettem nagy forgalomban. Általában DU. 2, fél 3 körül vezetek, és az újabb nagy forgalom 4 körül, 4 után van. Addigra meg pont letelik a 2 óra vezetés :/.

Ugye nálunk egyszerre 2 diák szokott vezetni, 2 órát az egyik, 2-t a másik. Mindig én vezetek először, mert értem jön hamarabb. De holnaptól most már úgy csinálom hogy a másik tanuló vezessen először, én pedig majd utána 15:30- 17:20-ig, hogy akkor a nagy/ nagyobb forgalomban vezessem le az utolsó pár órámat a vizsga előtt.

2013. ápr. 21. 23:41
 4/11 anonim ***** válasza:
péntek délben
2013. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Így több mint valószínű hogy az országútit már nem fogom megkapni"


Mivel húzni kell, tök ugyan annyi az esélyed rá.

2013. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

szia

nálad szerintem főként az a baj hogy nagyon rágörcsölsz a dolgokra!

nem szabad... beül a vizsgabiztos kihúzod a tételt és irány neki...

Csinálod azt amit tanultál az oktatótól és amit a kreszben tanultál persze.

irtad hogy az egyirányunál buktál meg a végén, ez egy tipikus tanulói hiba pedig ezt is tanultad a kreszben.

Alap hogy amilyen utra kanyarodsz megnézed hogy miféle ut az és hogy milyen tábla van ott. ha az egyirányu akkor meg tudod alapbol hogy nem jön szembe senki és ezért kell balra huzodnod ha balra fordulsz,de szerintem vizsga elött nem árt átbeszélned ezeket az oktatóval, ha egy picit nehezebben mennek dolgok!

nem kell tőle parázni, én 8 hónapja szereztem meg a jogsimat de én mindenből hibátlanul mentem át, egy parkolást meg se kellett csinálnom!

a lényeg hogy ne izgulj, semmi más!

én is reggel 7kor vizsgáztam forgalomban de hát ilyen az élet, nem csak a vizsgán fogsz vezetni. a való életben is fogsz dugóban vezetni és ott is meg kell tanulnod!

Ha betanultad a szokásos hülye dolgokat amiket a vizsgabiztos nagyon figyel akkor no para!

2013. ápr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj hogy reggel lesz. A vizsgabiztosok ilyenkor még nyugodtak. Az oktatóm azt mondta hogy délután többen szoktak megbukni.
2013. ápr. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 kategóriából vizsgáztam és mindig nyerő volt a 10 óra
2013. ápr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
00:10 : Azt mondta az oktató, hogy szinte nincs esély rá, hogy ugyan az az útvonal is közte lesz az a 8 között, amiből majd húznom kell. Mert a vizsgabiztosok minden reggel a 30 útvonalból írnak fel 8-at, (egy nap 7 vizsgázója van.) Olyan útvonalakat ír fel, ahol az aznapi vizsgázók egyszer sem vizsgáztak. Így hogy voltam országútin valszeg nem fogja azt felírni. De persze ez nincs kizárva, akár az is lehet. Amikor kihúztam az országútit, mondta a vizsgabiztos az elején " Na kifogtam a nagy halat" :). A végén pedig "Biztosan meg lesz a jogsim a következő vizsgán, mert tudok vezetni, csak összezavarodom és ideges vagyok, amiatt nem tudok figyelni annyira amennyire kellene, és valósznínű hogy az országúti vezetést már nem lesz a következő vizsgán a tételek között."
2013. ápr. 22. 07:42
 10/11 A kérdező kommentje:
De örülnék neki ha megint azt sikerülne kihúznom, már amennyiben felírja a vizsgabiztos. :)
2013. ápr. 22. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!