Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Ahhoz szólnék, akinek...

Hecse kérdése:

Üdv! Ahhoz szólnék, akinek van tapasztalata az autók terén, pontosabban kerékszélesítőről lenne szó, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg ilyen formátumút birtoklok: [link]


de létezik olyan is aminek van persely a közepében: [link]


a két szélesítő közötti eltérés tehát a persely. Milyen jelentősége van az egyiknek, és milyen a másiknak? Melyiket ajánlanátok? Első van nekem, csak nemtudom biztonságos e. Ha valaki jobban ért hozzá kérem segítsen!


2013. ápr. 23. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a másodikat ajánlanám mert fényesebb :)

És mert a perselyhez passzol a felni, úgymond kúpra ül és jobban rögzít, valamint hosszabb tőcsavarokat adnak hozzá.

2013. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az első akkor nem olyan biztonságos? Mert ugye annál a kerék nem ül semmiféle kúpon ahogy írtad, és csak a csavarok fogják. Vagy így is lehet használni?!
2013. ápr. 23. 19:24
 3/7 smitwesson ***** válasza:
Az amit te perselynek hívsz az úgy mondjuk, hogy tehermentesítő. Ez a kis kiemelkedés tehermentesíti a csavarokra jutó terhet, mert ezen fekszik fel a keréknek a közepe és az összes súly nem a csavarokra hárul, tehát azokat tehermentesíti. Igen én ezt a másodikat ajánlanám, bár mondjuk nem tudom, hogy te mire használod az autódat. Ha csapatod-vereted meg racsingolsz, bedőlsz a kanyarba akkor a tehermentesítőset kellene használni, de ha csak mutiból készül az autód...tehát ilyen 1.4 100le meg hangoskipuff akkor jó lesz neked a sima is csak vigyázz, hogy hosszabb csavarok kellenek hozzá. 2.5 menet nem fog semmit.
2013. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

Nem akarok f.szságot mondani, de szerintem úgy kell megcsinálni, hogy ne csak a csavarok fogják a kerekeket. Nekünk volt régen tehermentesítő a Cordobán. Az alufelni belső átmérője (ahol a kerékagyra támaszkodik) nagyobb volt mint maga a kerékagy. Ide kellett szerezni tehermentesítőt, ami pont passzolt a fennmaradó résbe.


A szélesítve nem volt, de biztos vagyok benne, hogy a keréknek ott sem elegendő, ha csak a csavarok tartják.

2013. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fején találtad a szöget, nem egy izomautó kerekei alá lennének, nekem csak egy felíciám van arra lenne. Akkor véleményed szerint elég a sima is? Felpróbálom holnap hogy viselkedik vele az autó, hosszab csavarok meg vannak hozzá.
2013. ápr. 23. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megfontolnám ezt a szélesítést. Ha használod, azzal számolj, hogy a csapágyat és gömbfejeket nagyobb terhelés fogja érni, a nagyobb erőkar miatt (magyarul amiatt, hogy kijjebb kerül a kerék tömege, nagyobb lesz a nyomaték, ami az alkatrészekre hat).


Ennek következtében élettartamuk jelentősen csökkenni fog.

2013. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alufelni alá mindenképpen a tehermentesítős kell, lemezfelni alá jó a sima is.
2013. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!