Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egész télen nem volt elindítva...

Kova 55 kérdése:

Egész télen nem volt elindítva a 250-es banditom, megtakarítottam a gyertyákat, légszűrőt, új olajszűrő és olaj, karbiban volt viz, azt is kiengedtem, és semmi, valami javaslat? Be se pöffen. Tekeri az aksi, de semmi. Miért?

Figyelt kérdés
Mi lesz a baja,ha kocsimotorolajat raktam bele,abban nincs T4 odalék??????? az nagy baj???? ugyanúgy10w40-es

2013. ápr. 26. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy baj lehet mert nem hülyeségnek találták fel a kocsiba és motorba való olajat, nem tudok rá mit mondani mert amit lehetett megcsináltad

Következő télen meg illő járatni ugyanúgy

2013. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, ettől még beindulna. Ha 4 ütemű a motorod, az olaj keni a hengerfalat, de nem jut az égéstérbe. Adaléknak a motorolaj viszkozitásához, elállóképességéhez, kenőképességéhez van köze, de a motor alap működéséhez - azaz hogy a gyújtótekercs adja az áramot > gyertya elektródjai között szikra > égéstérben a benzin-levegő keverék berobban - nincs köze.

Azaz:

- ne tisztogass, hanem cseréld újra a gyertyát! Nézd meg van-e szikra, ha nincs, a gyújtással van probléma.

- Ha van szikrád, akkor ha van benzin-levegő keveréked a hengerben, annak be kell robbani, ez fizika. Ha nincs, akkor ellenőrizd van-e benzin a tankban, nincs-e elzárva a benzincsap, karburátor úszóházat írtad, légszűrőt is, benzinszűrő van külön? Esetleg azt is érdemes megnézni.

2013. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen négyütemű,benzinszűrő nincs! Most a karbit szedtem szét és a karbi tűkön volt elég sok lerakódás,lekapartam óvatossan,megtisztítottam,de még nem röffentettem azóta,lehet,hogy az volt a baj?????
2013. ápr. 26. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:

"benzinszűrő nincs"


Miért nincs?


Amúgy nézd meg, van-e szikra.

Ha nincs, gyertyacsere.


Utána nézd meg, van-e benzin (már mint le is jut-e a motorba).

Ha pl. vákumos a rendszer fújj egy kis hidegindítót bele és próbáld úgy, hátha megszívja a benzint.


Illetve a bandig nem tudom milyen, de nekem a motoron van egy olyan állása a benzincsapnak, hogy "szabadon folyik", pont az ilyen esetekre, mikor téli állás után kiszárad a karburátor.

2013. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak a lényeg maradt ki:


Ha egy motorba van szikra és van benzin / levegő keverék akkor az robban, maximum leáll. Akár olaj nélkül is.

2013. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na most annyiból lényeges, hogy motorba vagy autóba való olajat raksz bele, hogy ha olajfürdős kuplungos a blokk a Banditodban ott nem jó a sima motorolaj oda direkt motorkerékpárba való kell.
2013. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat,ha nyár is volt és két hétig nem indítottam el akkor is már nehezebben indult,vagyis elindult azt leállt,ez volt,mikor ráhúztam a szívatót és felmelegedett utána tökéletes volt
2013. ápr. 26. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyit mondok, hogy a 250-es Banditban nagyon érzékeny a motor, mivel elég összetett és összezsugoritott szerkezet, igy lehet, hogy egy apróság miatt nem indul be. De szerintem nem kap benzint, meg azt mondják, hogy ezek a mostani benzinek képesek megromlani, lehet nálad is ez történt.
2013. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
aha értem,akkor leengedem és belerakom a fűnyíróba,köszi:D
2013. ápr. 26. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!