Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora súly nyomhatja a...

Mekkora súly nyomhatja a vonóhorgot ha rá van akasztva a tréler?

Figyelt kérdés

Szeretnék másik alufelniket venni a VW T4-re, viszont szeretnék vele autószállító utánfutót húzni úgy, hogy rajta van mondjuk egy kombi autó. Nem tudom, hogy ez mekkora terhet rak a vonófejre, ami az autón van, ezáltal a hátsó tengelyre? A horgom ha jól emlékszem 2,5 tonnás. Félek, hogy nem mindegy mekkora teherbírású felniket raknék rá.

Mi a tapasztalat, mekkora a horgon a maximum súly?



2013. ápr. 28. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha autószállító a futó akkor az általában 2 tengelyes. Tehát a futó viszi a súly nagy részét. Elvileg nem szabadna sokkal nagyobb súlyt kapnia a horognak mint egy sima megpakolt futónál. Tehát szerintem ha veszel 700-800kg terhelhetőségű felnit akkor azok jók lesznek.
2013. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vonóhorgon van egy típusengedély tábla,azon fel van tüntetve a függőleges terhelhetőség. Általában 50-75-100 kb-ig terhelehetőek.
2013. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
100 kg van ráírva, de nem tudom elképzelni, hogy csak ennyi nehezedik rá, mert a gumi elkezdett rémisztgetni, hogy C-s gumi kellene a buszra. Mondom minek, amikor 825-950 kiló körüli súlyindexes gumikat néztem, az új felnik meg 775 kilót bírnak, 235/55 18-as kerekekkel.
2013. ápr. 29. 01:22
 4/4 A kérdező kommentje:
A tréler egyébként igen, 2 tengelyes.
2013. ápr. 29. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!