Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz hogy az alufelni...

Az igaz hogy az alufelni könnyen tönkremegy? Tehát belemegyek egy gödörbe és felpördül a széle?

Figyelt kérdés
tehát apám azért nem akar alufelnit az autóra, mert hogy anyám minden gödröt megtalál, lehetőleg nagy sebességgel, meg a fekvőrendőrön is 30-al átmegy, meg ilyesmik, és hogy könnyen felpördül a széle és tönkremegy, ez így igaz?
2013. ápr. 29. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, hogy lényegesen drágább a javítása, vagy a cseréje mint egy sima lemezfelninél.
2013. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, könnyen le lehet ütni a szélét, bár ha a gumi peremvédős, akkor az segíthet valamit


egyszerűbb ha a muter nem vezeti az autót, és akkor lehet alufelni :D

2013. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Apám kocsiján egyszer tönkrement egy 600 ezres felni , egy felpattanó kő miatt.


Azóta nem veszünk alufelnit.

2013. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nagyon fedobná az autót egy jó kis felni, de padkázástól is tönkremegy meg mindentől :S muter sűrűn megpadkázza, meg fater is, én nem szoktam megpadkázni, de már minden dísztárcsak el van törve meg repedve, meg végig karcolások...!
2013. ápr. 29. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alumínium puhább mint a vas,tehát könnyebben tönkre is megy,és sokba kerül a javítása,mert találsz minden sarkot olyat aki meghegeszti neked majd meg is munkálja.

Ha nem a városba meg autópályán használod,akkor nem érdemes venni alufelni,ha meg kátyúvadászkodni mész falvak közé akkor igen csak érdemes a lemezfelni,bár azok is mostanság egy kalap kaki,de még mindig jobban bírja mint az alufelni.

2013. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
600ezres felni? Abból egy szett kettőmillió-négyszázezer forint? Milyen autón volt ez?
2013. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2009 Mercedes CLS 320
2013. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Madartejlight ***** válasza:
Vegyél jó minőségű alufelnit lehetőleg OZ-t vagy minimum egy ismertebb német márkát én is hallok olyanokat hogy az alessio meg egyéb olasz felnik már egy kátyútól deformálódnak javíthatatlanul. Nekem egy régebbi kb 10 éves OZ szettem van ne tudd meg miket túléltek nem rég voltak centrírozva és tökéletesek. (pedig én is fogtam már padkát keresztbe rácsúszva is)
2013. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!