Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám ÉN (a vezetési...

Hogyan tudnám ÉN (a vezetési stílusommal) csökkenteni az autóm fogyasztását?

Figyelt kérdés

minden kis részlet érdekelne

TDI motor


2013. ápr. 30. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ne légy "dinamikus", azaz ne gyorsits meg lassits állandóan, mert azzal ugyan nem haladsz gyorsabban, viszont jóval többet fogyaszt az autó.


Ne csak az elötted lévöt nézd, hanem több kocsival elöre, ha ott valaki fékez, lépj le a gázról, és úgy lassits.


Ne hajts, mint az örült, ha 90 helyett 110-zel mégy, akkor sem jutsz gyorsabban elöre, csak a fogyasztásod nö. Országúton átlagban 60 km/h sebességgel lehet haladni, ha a 90 helyett 150-nel mégy, akkor esetleg 62-t is elérsz, mert ha gyorsabban mégy, sokkal többet kell fékezni, ha utolérsz valakit - szóval nem éri meg, mert csak a fogyasztásod nö, az átlagsebességed nem.

2013. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül 90-nél fogyaszt legkevesebbet az autó - mostanában nem divat közzétenni olyan diagramokat és grafikonokat mint a Ladák korában, amiből le tudtad olvasni, hogy pontosan hol érdemes váltani és milyen tempóval érdemes haladni. Az alapvető dolgok, mint a motorfék, nagy fék - nagy gáz stílus kerülése messziről, megfelelő keréknyomás, megfelelő műszaki állapot stb. ugye egyértelmű. De én pl. 105-110 közötti tempóval járok, a tapasztalataim alapján ott fogyaszt legkevesebbet hosszú távon (30 km-nél rövidebb útra csak elvétve indítom be a kocsit).
2013. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Legfökèppen a fölösleges fèkezèssel ès a nagyon magas sebessèg elkerülèsèvel. Nem tudom, hogy a tièd meddig fogyaszt jól. Tdi csak 5 sebessèges van vagy 6 is? Nem mindegy pl az sem a sebessèg megvàlasztàsànàl.

A motor ne is erölködjön gyorsulàsnàl, de ne is huzasd ki nagyon.

Lehet dinamikusan sok helyen, ha jól elözöl illetve jó vàlasztod meg a sàvokat. M3 ki- ès bevezetön pl fölösleges beragadni, 90nel vègig lehet jönni ha nem mennek elötted egymàs mellett.

Ha lehet motorfèkkel lassìts. Se üzemanyag, se fèkpofa nem kopik.

Az autót emellett hosszù èvek alatt rà lehet szoktatni a takarèkos közlekedèsre. A szalonból kihozol 2 egyforma autót, egyiknek nyomod a màsikkal öregurasan közlekedsz. Ez meglàtszik a fogyasztàson, a kedvelt fordulatszàmon (az autó is szoktatható!), a gyorsulàson, az erön.

2013. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem sincs olyan hogy ennél a fordulatnál váltsak meg ennyivel menjek, de én azt tapasztaltam ki hogy akkor fogyaszt a legkevesebbet az autóm ha 2000-res fordulatig húzatom ki, és 90-el haladok, akkor a legjobb a fogyasztás, meg 90-nél 5.ben 3000körül pörög, az a legjobb neki a 90-es tempó, és akkor fogyaszt legkevesebbet, 110-nél már eléggé elkezd belé ömleni a benzin, autópályán 130-nál már elég hamar lejjebb megy a benzinmutató!
2013. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!