Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék vásárolni....

Robogót szeretnék vásárolni. Néztem már minden fajta motort, de nem tudok dönteni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Barátok erőltetik,hogy vegyek egy régebbi olasz motort, de nekem nagyon bejönnek az új motorok (Keeway RY6,Motowell Magnet RS) és most ezen gondolkodok, megéri-e beruházni egy ilyenre, természetesen újra? Esetleg véleményt tudtok mondani a RY6-ról? (azon kívül, hogy szar kínai)


Tapasztalatok,vélemények érdekelnének.



2013. ápr. 30. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva a Keeway RY6-ról még nem hallottam (nem is láttam még élőben), csak az F Act-ról. A szomszédnak az van már fél éve, azóta nyúzza, és naponta jár vele munkába (télen is azzal kepesztetett). Azt mondja, eddig semmi gondja vele, kellemesen csalódott a gépben.


Nekem pedig Motowell-em van, igaz nem Magnet, hanem Crogen Sport. Voltak fenntartásaim, de nagyon bejött. Én is munkába járni használom, napi 10km-t oda vissza teszek meg vele, semmi gondja. Utazója alattam (110kg vagyok) 65-70 között (fojtások már nincsenek benne). Számomra meglepően kényelmes, és fele ár, mint egy új Aerox, vagy hasonló.


Összességében én megfontolandónak mondanám egy ilyen gép megvételét, de én csak újonnan vennék (ahogy én is tettem). Ha új, akkor tuti nem lesz vele semmi gondod egy jó ideig, ráadásul garanciális! Az pedig sokat érhet, ha beüt a krach.


Amúgy megértem a barátaidat, jók az olasz masinák, az Aprilia sr50-ese, vagy a Malaguti f12-ese pöpec masina, és a Gilera Runner-t még nem is említettem. :)

Nekem ezelőtt egy Malaguti f12-esem volt, csak sajnos a blokkja a boldog robogómezőkre távozott, és nem volt értelme javítani már. Ezért döntöttem az új motor mellett.

2013. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A keeway, mint márka rengeteget fejlődött az elmúlt 2-3 évben a régebbi minőségéhez képest. Mára egész vállalható, sőt, a 4T motorjaira már azt is lehet mondani, hogy egész jók!


A műanyagok minőségén is sokat javítottak. Ha újat szeretnél venni akkor abszolut megéri mérlegelni a dolgot.


Ha nekem most robogó kéne akkor 99%, hogy ha csak nem egy ismerőstől tudnék szerezni egy biztos hátterű olasz robogót akkor egy új keewayt vennék.

2013. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, ha Keeway-t veszek, akkor kizárólag újat. Utána olvasgattam a márkának, nagyon sok helyen írták,hogy az elmúlt időben sokat fejlesztettek, szinte minden típusokon, ezért is gondolkodtam ezen márkában. A RY6 és az F-act Evo tetszik nagyon, utóbbi a forma és a LED-es lámpái miatt. Ha jól tudom egy árban vannak. Köszönöm a véleményeket, ha valakinek még van valami hasznos infója és leírná, azt megköszönném!
2013. máj. 2. 12:55
 4/16 anonim ***** válasza:
Én most kaptam egy Motowell Magnet RS robogót. Majdnem új, kb. 1000 tesztkilométer van benne. Jól néz ki, viszont nem rég felvillant az olajszint jelző lámpa és nem akar elaludni. Olaj pedig van benne (2 ütemű, de külön kell önteni a benzint és a motorolajat, ő maga állítja össze a keveréket). Nem merek így menni vele, hátha tényleg nem jut olaj a motorba és besül a dugattyú. Szóval holnap hívom a szervizt, remélem csak egy könnyen megcsinálható átmeneti hibáról van szó, már nagyon nyúznám a gépet. 10000 RPM-ig kipörög a motorja, folytó elektronika kikötésével megy akár 90 KM/H-val, biztosan ki fogom próbálni. Amúgy én az életben nem vennék kínai robogót, autósiskolában is Keeway-el mentem, nem nagyon jött be. A Motowell jobban tetszik, én a helyedben azt választanám.
2013. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lekváros Palacsinta


Azt ugye vágod, hogy a Motowell echte kínai? A teljes gyártás kínában történik.


Amúgy az olaj tartályban egy mezei úszókapcsoló van, nyilván megszorult. Ha nem kapna olajat a keverék akkor olyan 50 méter után szorulna meg a henger.

2013. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért van különbség a teljesen kínai és a kínában gyártott között. Az alkatrész, a fejlesztési tervek és a gépek amikkel gyártják, zömük európai, vagy japán koppintás pl: motorja az Yamaha és német gépekkel dolgoznak. Amúgy lehet hogy csak a karburátor tomődött el, mert olajat szerintem kapott. Indításnál amikor bekapcsolta a szivatót kékes füst jött és érezni lehetett az olajos füstszagot, tehát nem lesz komoly baja.
2013. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Már régóta nem ment, onnan gondolom.
2013. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

# 6


gyakorlatilag MINDEN, amit kínában gyártanak koppintás, másolat, mert a kínai nem tervez, hanem működő dolgot másol.


Ergo az, hogy a motowellt BP-i mérnök tervezi majd kínai alapanyagból kínai munkás gyártja kínában az ugyan az, mintha ugyan ez a folyamat úgy menne végbe, hogy a kis kínai a magyar mérnök helyett lekoppintaná a yamahát.


A "német gépek" maszlagot meg remélem te sem hiszed el. Az vegytiszta marketing.


A Motowell annyit csinál, hogy itt megálmodnak valamit aztán kiküldik kínába és ott a sárgák legyártják. Pont ugyan olyan kínai, mint pl. a keeway, csak az ötletgazdák európaiak.

2013. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Oké. Te nyertél. Nem lesz nekem arra pénzem, hogy megfizessem a japánt, amikor méregdrága. Kipróbálom a Motowell-t, ha garanciában kiderül, hogy sz*r, akkor maximum eladom. Egy próbát megér és nekem eddig tetszik. Vezettem Keeway-t, ez ennél azért különb, kezelhetőségben odaveri, meg úgy vezetési élvezetben teljesen.
2013. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Félreértesz. Nekem pl. a telefonom is kínai (kínai márka, kínai gyártmány). Semmi bajom vele. Csak úgy írtál, mintha azt hitted volna, hogy a Motowell valami EUs csoda, holott nem.
2013. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!