Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » No az auto fogyasztasa ha...

No az auto fogyasztasa ha letakarom a hutot?

Figyelt kérdés
Ha azt szeretnem hogy hamarabb felmelegedjen telen, mert rovidtavozok vele, es letakarom a hutot akkor novekedni fog a fogyasztas, meg akkor is, ha gondosan odafigyelek ra, hogy a legszurohoz vezeto reszek szabadon maradjanak?

#fogyasztás #teli autozas
2013. ápr. 30. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
odateszel egy kartonpapírt a hűtőhöz, meg a motorhoz, ettől nem nől semmit a fogyasztás! ne a hűtőrácsra tedd meg a légbeömlőkre, mert ha a légbeömlőre teszed akkor elképzelhető hogy picivel nől, de amúgy meg nem, és ilyenkor már nem kell letakarni, mert akkor nincs hűtése, és ilyenkor már nagyon kell!
2013. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

????

Ennek mi értelme ....

2013. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

2. válaszolónak: régen bevett szokás volt ez. A hűtő elé raktak kartonpapírt, hogy a hűtőfelület kisebb legyen, ezáltal előbb éri a el télen az üzemmeleg hőmérsékletet, és csökkenthető a téli fogyasztás (meleg motor kevesebbet eszik, mint a hideg).


Kérdezőnek: ezzel csökken a fogyasztás, nem nő.

2013. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az idei telen hasznaltam ezt a modszert, (En is a regiektol lestem el a trukkot), mert mindig csak rovidtavon megy a kocsi, gondoltam hamarabb melegszik, de sosem voltam benne biztos hogy tulajdonkeppen jol teszem-e...
2013. ápr. 30. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha a termosztátod jól működik akkor semmi értelme a kartonozásnak. Ha hideg a motor, nem megy hűtőfolyadék a hűtőbe, akkor meg minek letakarni. Viszont mikor kinyit a termosztát akkor a karton miatt nem tud hűlni rendesen. Ha rossz a termosztát és kering a hűtőfolyadék állandóan ,akkor van haszna a kartonnak.
2013. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
ha rövid távon használod akkor megéri letakarni mivel amikor nyit a termosztát akkor nem annyira hideg víz jut vissza a rendszerbe de én csak 0 fok alatt használom ezt a módszert és csak rövid távokon
2013. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rövid távon sajnos ajánlatos letakarni, mert ha nem melegszik fel rendesen a motor, azzal több kárt okozol.


Egyébként nem károsodik semmi, nem fogyaszt többet sem, sőt, picivel kevesebbet. Télen ez nagyon fontos.(ha meg lehet oldani)

2013. máj. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan szeditek ezeket az állatságokat? Nem tűnt még föl hogy feltalálták a termosztátot? A hűtőbe marhára nem forog víz amíg az első hűtőkör nem melegszik fel annyira, hogy kinyisson a termosztát és elkezdjen keringeni a víz a teljes rendszerben... Amíg nem melegszik be, csak a motorblokkban és a fűtőradiátorban kering víz, akkor hiába takargatod a hűtőt. Még nő is tőle a fogyasztás, mert a hűtőn átmegy a levegő, a kartonpapírba meg beleütközik amitől nő a légellenállás...
2013. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bajer ***** válasza:
Csak fagypont alatt, rossz termosztát esetén van ennek értelme. Olvastam, hogy a léghűtéses típusokra (Trabi , Tatra) is szoktak tenni műanyag takaró lemezt a turbina beömlő nyílására. Utólag hőmérőt is beszerelnek és amikor üzem meleg a motor, a műszerfalról vezérelve elhúzható a takaró lemez. Szerencsére a léghűtésesek sokkal gyorsabban bemelegednek, de nagyobb az üzemi hőmérsékletük is, valamivel 100 fok fölött van.
2013. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!