Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az a fordulatszám amin...

Mennyi az a fordulatszám amin a legkedvezőbb a dízelek fogyasztása?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg azon a fordulaton fogyasztanak legkevesebbet a szívódieselek ahol leadják a maximális nyomatékukat.

Turbódieselnél ez a fordulatszám tartomány már magasabban van, és lehet hogy nem a nyomatékmaximuma környékén a legkevesebb a fogyasztás. Td-nél, nekem is az van úgy saccolom hogy valahol 1500-2000 körül fogyaszt legoptimálisabban, de a turbó meg 2000 fölött kezdi éreztetni a hatását. Sajnos az én kocsim nem mutatja a pillanatnyi fogyasztást.

2013. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

azt elfelejtettem írni, hogy TDI és persze manuális váltós autóra vagyok kíváncsi

2013. ápr. 23. 08:50
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

Nem akarok h.lyesèget mondani, de szerintem ez függ a motortól is. A hangjàn hallod, hogy mennyire pörög, èn aszerint szoktam nyomni.

A motornàl nem kifejezetten arra gondolok, hogy d, td, tdi, pdtdi, tds, stb. Vezettem 1.9td-t ami 2,5-3ig egèsz jól fogyasztott, de fater lecserèlte ès a mostani màr 2000 környèkèn optimàlis, nem szoktam afölè nyomni.

Meg vezettem olyat is, aminek ezalatt tünt optimàlisnak a hangja

2013. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__415.. Itt válaszoltam már bővebben,a 1O,12 és a 16-os válaszoló vagyok.
2013. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém szintén közös nyomócsöves turbó dízel, de nem TDI-nek hívják, 2300-as fordulaton adja le a nyomatékmaximumát és kb itt is fogyasztja a legkevesebbet.

Általában 2000-2500-as fordulatszám tartományban használom. Autópályán 3000.

2013. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!