Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 323i-t vettem automata...

Taki9333 kérdése:

BMW 323i-t vettem automata váltosat, eddig teljesen jól ment ma pedig csak fogta magát és alapjáraton leállt olyan erőtlen lett. Mitől lehetett ez a hiba? Az alapjárata olyan 750körül van.

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 12:56
 1/5 A kérdező kommentje:
e46-ról van szó.
2013. máj. 1. 13:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Műszaki hibára gyanakszom. :) Egyszer leállt, vagy azóta nem is indul? Az alapjárat jónak tűnik, a hathengereseknek nem szokott túl magas lenni.
2013. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
össz-vissz kétszer állt le, de olyankor az alapjárat is ingadozott. Azóta megy ugy mint régen semmi hibája nem volt.
2013. máj. 1. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokat olvasok BMW fórumot, az alapján a tipikus okai lehetnek:

- fals levegő szívás repedt csövön. Tipikusan ennyi idős korra fárad el a szívó gumikönyök, ami a légtömegmérő és a fojtószelep közt van. Ezzel kezdd, ez a leggyakoribb ok.

- leállást szokott még okozni főtengely-jeladó hiba, ilyenkor gyakran nem is indítható az autó

- alapjárat ingadozást okozhat lambdaszonda hiba, de olyanról nem hallottam, hogy ettől le is tudna állni.


Ha a szívócső nem repedt, és máshol sem találsz repedt vákuumcsövet, akkor elvinném egy számítógépes diagsznosztikára, ott van esély, hogy kiköpi a gép, mi a bánata. Fals levegőt úgy szokták nézni, hogy féktisztítóval befújkodnak a motortérbe, ahol megnő az alapjárat, ott valahol be tudja szívni a levegőt. Ezt csak hallottam, nem próbáltam még.

2013. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! :)
2013. máj. 2. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!