Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Taxi parkolhat mozgássérült...

Taxi parkolhat mozgássérült helyen?

Figyelt kérdés
Láttam egy taxist,aki mozgássérült helyen parkolt de nemvolt az. Kiszállt a kocsibol és a saját lábán ment nemvolt jele semmilyen mozgás sérültségnek.Megszeretném tudni,hogy ezt büntetik e?

2013. máj. 2. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
nem parkolhat lehet hogy egyszer észreveszik és kap egy mikulás csomagot tiltot helyen való parkolásért
2013. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Képet is csináltam róla,mert nem voltam biztos benne hogy nem e tilosban parkol:))
2013. máj. 2. 22:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha mozgássérült utasa van és éppen segít neki bemenni valahová. Egyik ismerősöm taxis és rendszeresen heti szinten van egy utasa aki mozgássérült és viszi vizsgálatokra. Bekíséri a rendelőbe és elmegy majd visszamegy érte. Persze azért nem számol fel semmi összeget, meg így is szívességből viszi inkább, a kórházban az őrök meg adnak neki erre engedélyt.
2013. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nemvolt utasa várta hogy hívják valahova..Pont vártam hogy jöjjenek értem és egy 20 percet biztos láttam és nemvolt semmilyen utasa.
2013. máj. 2. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nem parkolás, ha az autóban volt, vagy közelében. Csupán várakozás. Az nem tilos. Nem kell hozzá kártya. A zsúfolt belvárosban volt, hogy én is csak mozgáskorlátozott helyen tudtam megállni egy kis időre, míg vártam valakit. Ment el mellettem néhány rendőr, kutyát se érdekelte. Ha jön mozgássérült, aki parkolni akar, elmentem volna. Szóval várakozás és parkolás között van különbség!
2013. máj. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: megállás és várakozás. A megállás a rövid idejű, amíg ki-beszállnak és a vezető a kocsinál marad. A várakozás, amikor otthagyod a kocsit egy órára.
2013. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!