Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51be vettem friss...

Simson s51be vettem friss dúgót meg előre 2vel nagyobb fogas kerék, mennyit többet menni vele? (gyári 50es a dúgó)

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem fog többet menni mert csak 50-es.A gyári lánckeréknél nagyobbat nem szabad venni!
2013. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak ez volt a boltba és sűrgős volt de még nincs összerakva és nem tudtam ki probálni hogy mit megy ezért kérdezem hogy kb mennyit fog
2013. máj. 4. 08:13
 3/13 anonim ***** válasza:

Remélem a henger is fúrva volt!

Na most egy bejáratós motornak nem nézzük meg a végsebességét, mert be fog sülni. A másikmeg az hogy a gyári lánckerék 15 fogas. Amit te vettél, azzal annyira hosszú lesz az áttétel hogy a motor nem fogja tudni leforogatni. Sokkal rosszabb lesz a gyorsulása és a végsebessége se lesz több. Bejáratós motorra azt javasolják hogy egyel kisebb (14) lánckereket ajánlott tenni, hogy a motor terhelése csökkenjen.

2013. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
akkor gyári van rajta mert 15fogasat vettem és ami rajta volt az 13fogas akkor mind1.:D
2013. máj. 4. 08:56
 5/13 anonim ***** válasza:
A hengered alapméretű? Vagy tuddo mekkora a furata ha volt fúrva? Ahhoz a mérethez vettél dugót vagy csak úgy bementél és vettél alapméretűt? Azért remélem gyűrűket is vettél hozzá, meg egy tűgörgőt is.
2013. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
38as asszem vagy akkörül van
2013. máj. 4. 13:09
 7/13 anonim ***** válasza:
így nem veszünk dugót, hogy "csak ez volt a boltba", ha kopott a henger de nem fúrattad meg, és alapméretes dugót vettél nagyjából kidobtad a pénzed az ablakon... főleg ezek az olcsó szar dugattyúk hatalmas tűréssel készülnek, valószínűleg még kisebb mint az eredeti amit kiszedtél belőle, 0,08-0,1 mm-es illesztési hézagnak kell lennie, ha 0,2 felett van már rég kuka a cucc, ha belerakod és kotyog a dugó akkor örülhetsz ha nem lesz gyengébb mint volt, én vettem utángyártott 4 felömlős 70-es hengert és a boltos szerint "hozzá való" dugót, 0,4(!) mm-es hézag volt közte, szinte semmivel nem ment többet mint egy 50-es, vettem hozzá egy minőségi dugót, megfúrattam a hengert annyira, hogy 0,08 mm-es legyen a hézag, bejárattam 500 km-en keresztül, felraktam a 17-es lánckereket a hosszított 4. fokozat mellé, és láss csodát 96-ot mértem az egyenesben, 55-60 helyet...
2013. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nema dugót vettük igy hanem a fogaskereket.... a dugó meg lett mérve.
2013. máj. 4. 20:36
 9/13 A kérdező kommentje:
meg nem volt a kopott a henger csak a tűgörgök elmentek benne meg zörögött a dugattyú csapszeg és szomszédom apja aki csinálja(motor szerelő) azt monta hogy a csapszeget cseréljük akkor érdemes s dúgót is
2013. máj. 4. 20:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Komoly szerelő lehet. Kopott hengerbe nem veszünk új dugót, mert az a szerencsétlen motor még gyengébb lesz mint volt.
2013. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!