Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót választanád és...

Nowq kérdése:

Melyik autót választanád és miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most csinálom a jogsit, és kinéztem pár autót ami szóba jöhet majd első autóként. Legfőképp munkába járáshoz használnám. Ez napi 80km-t jelent, ennek jó része városon kívüli(65km)ezért 1.4es kocsikat néztem ki.

A következő típusok keltették fel érdeklődésem, kérlek osszátok meg ti is saját véleményeteket.

-Opel Astra G 1.4 16v

-Seat Ibiza 1.4 16v (3.generáció)

-Volkswagen Polo IV. 1.4 16v.

Illetve szívesen meghallgatom azt is,ha ezeken kívül mást ajánlotok.Az autóra kb 650.000 Ft-om van, az egyéb költségekre már eltettem a pénzt(átiratás,első szervíz)

Érdekelne ezeknek az autóknak a fenttartási költsége, fogyasztása, típushibái stb.

Bármilyen véleményt, ami építő jellegű szívesen fogadok.

Előre köszönöm a segítséget!



2013. máj. 4. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Astra g
2013. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát az Ibiza és a Polo műszakilag tök ugyanaz, csak kinézetre térnek el. Szóval ez igazából két típus közötti választás.

Fenntartási költségekben nem hiszem, hogy nagy eltérés lenne egyik javára sem, egy kategória.


Én a Polo-ról tudok nyilatkozni kicsit részletesebben, mert van a rokonságban (én pedig egy régebbit hajtok). Fogyasztás olyan 6l körül alakul, városban se megy 7 fölé. Rokonomnál 3 éve van az autó, azóta semmi baja nem volt vele, csak a kötelező szervizre vitte be. És persze vétel után kapott a kocsi egy extra olaj-, vezérműszíj-, levegőszűrő- és gyertyacserét.


Napi szinten használja, 20-30km-eket teker bele, szóval nem a garázsban áll neki. Szerintem nem rossz választás.

2013. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nagy gyuri ***** válasza:
Mindegyik jó választás lenne,igaz nekem is astrám van,ha ECO motoros az opel az egy kicsit csipegeti az olajat de ne úgy képzeld hogy zabálja ilyenek, nem elrettenteni akarlak még igy is jó, megbizhatóak bármelyiket választod
2013. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik jó választás ebben a kategóriában. Válaszd aszt, amelyik jobban tetszik és amelyik jobb állapotú, fiatalabb!


Nekem H Astrám van ECOTEC motorral. Hajtom elég sokat autópályán is, mégis észrevehetetlen az olajfogyasztása. Ha fogyasztja, akkor szelepszár szimeringeket kell cserélni. Nem egy költséges és bonyolult dolog... úgyhogy ez ne tartson vissza.

2013. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban tetszik de ezekközűl én is az astrát választanám

Fentartási költségek az alkatrész árak ezekhez kb egy ár mert egy kategóriába eső autók.A bizti és ateljesítmény adó sok mindentől függ leg jobban akocsi kw-ja teljesítménye határoza meg ezeket a biztosítást még az is hogy hány éves vagy hanyadik autód hol laksz stb


Ha nagyon olcsón fentartható autót akarsz akkor ott van még asuzuki swift 1.3 16 szelepesek 84 pacival ezeknél olcsóban fentertható autó nem nagyon van ami még megbízható is és olcsón lehet kapni hozzá alkatrészeket abontók ból fillérekért alacsony 5 literes fogyasztással ha normálisan mégy vele


[link]


[link]


[link]


[link]


De ha suzuki elenes vagy akor opel astra

2013. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az astra nagyobb, erősebb mint a másik kettő.

Nekem cordobám van, ami ugyan az mint az ibiza.

Megbízható, nekem kényelmesebb mint az astra,és kevesebbet fogyaszt.

Polo, Ibiza: jó olajjal 15ezres olajcsere periódus. vezérlés 90.nél, bár sokan 120-at emlegetnek. (én 90.nél dobtam)

2013. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg állapot fog majd dönteni a típusok között. Astráról van saját tapasztalatom, mert az van a családban. Idáig olajcsere, meg kopó alkatrészeken kívűl semmilyen plusz ráfordítást nem igényelt és szerintem szép és kényelmes autó is, viszont kinézetre az ibiza tetszik a legjobban.

Olyan 5-6 évig nem szeretnék majd másik kocsit venni.Szóval az is fontos lenne, hogy strapabíró legyen. Viszont az ibizától,azért félek mert jóval drágább a javíttatása mint pl: az opelnek.

2013. máj. 6. 16:28
 8/8 anonim válasza:
Opel vagy Volkswagen. Nekünk mindkettő márka van és volt már, és nagyon megbízhatóak! ;) Opel 15 éves ennek ellenére amióta 3 éve nálunk van semmi baja nem volt még. Igaz, ez Vectra. A VW Golf, szintén nagyon jó. Ismerősömnek van Pólója, jó kis kocsi. ÉS! Ami nagyon fontos: A biztonság. Bármilyen profi sofőr vagy, más hibájából is lehet bajod. Ha megfigyeled, ezek az autók ebből a szempontból is nagyon jók. Másik ismerősömnek volt VW motoros Dodge-ja. Nagy autó volt, de jól hajtotta és így is nagyon gazdaságos volt.
2015. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!